Pirmdiena, 15. decembris
Johanna, Hanna, Jana
weather-icon
+6° C, vējš 2.68 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Uzsākti būvdarbi Alūksnes novada vidusskolā

Tuvojoties mācību gada beigām, Alūksnes novada vidusskolā sākti mācību vides uzlabošanas darbi. Kad projekts būs īstenots, skolā būs ergonomiska mācību vide, jauns aprīkojums telpām, jauni informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, uzlabota sporta infrastruktūra. Paredzams, ka darbi turpināsies vismaz deviņus mēnešus.

Jāpārcieš neērtības labākai nākotnei
Šobrīd remontdarbi tiek veikti sporta zālē, divās mācību telpās un bibliotēkā-lasītavā. “Teritorija, kur pašlaik notiek būvdarbi, ir norobežota. Ja kādi darbi tiek veikti pārāk trokšņaini, tad tos turpina pēc mācību stundām, lai netraucētu skolēniem,” skaidro Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa. Plānots, ka darbi ritēs deviņus mēnešus, un daudz kas notiek paralēli, jo skolu nav iespējams slēgt uz tik ilgu laiku. Būvdarbi atbilst būvniecības normām. “Protams, mēs nevaram cerēt uz absolūtu klusumu – ir jāpacieš dažas neērtības, lai būtu labs rezultāts. Tas viss tiek darīts labākai nākotnei,” iedrošina direktore un piebilst, ka atrisinājums ir vienmēr. “Kamēr notiek remontdarbi, skolēniem mācības notiek citās telpās. Piemēram, ja ir atbilstoši laikapstākļi, tad sporta nodarbības notiek ārā, ja nav atbilstoši, tad – aktu zālē,” stāsta I.Līviņa.
Uzticams būvdarbu uzraugs
Būvdarbi notiek saskaņā ar Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” projektā “Alūksnes novada vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana” plānoto. Alūksnes novada vidusskolā būvdarbus veic 458 430 eiro apmērā.
Īstenojot projektu, Alūksnes novada pašvaldība modernizēs arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas telpas. “Diemžēl mūsu skolai ir atvēlēts krietni mazāks finansējums – 78 procenti paredzēti ģimnāzijai un tikai 22 procenti ir Alūksnes novada vidusskolai,” norāda I.Līviņa un piebilst, ka gaidāmas daudzas izmaiņas. “Ir sarežģīti vecā ēkā uztaisīt jaunu sistēmu. Noteikti visvairāk pārmaiņu būs ugunsdrošības noteikumos,” uzsver Alūksnes novada direktore. “Viss ir izdarāms, un ļoti vēlos izcelt mūsu būvdarbu uzraugu Āri Pildu – viņš ļoti seko visam līdzi un iesaistās visos procesos,” stāsta I.Līviņa.

— Teksts un foto: Laura Felša

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri