Šonedēļ startē 2017.gada Alūksnes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem un sievietēm. Tā norise paredzēta no 4.februāra līdz 25.martam. Spēles aizvadīs Ernsta Glika Valsts ģimnāzijas sporta zālē, bet, ja tā būs ļoti noslogota, tad rezervei paredzēta Ziemera pamatskola. Tur gan pašreiz noslēgumam tuvojas remonts ģērbtuvēs, bet turnīrs ir garš un, ja vajadzēs, arī tur varēs notikt kādas spēles.
Vīru čempionāts – divās līgās
Šobrīd ir pieteikušās trīs sieviešu komandas: “Alsviķi”, BJSS un “Rēzekne”. Pašreiz norit sarunas par vēl vienas komandas piesaisti, kas dotu iespēju dāmām aizvadīt vairāk spēļu, lai turnīrs būtu interesantāks. Turnīrā tiks izspēlēti divi apļi un pēc iegūtajiem rezultātiem arī noteiks labākās komandas.
Vīriem čempionāts risināsies divās līgās (1.līga un 2.līga). Komandas līgās tika sadalītas pēc pagājušā gada rezultātiem un izvērtējot komandu potenciālu. Pirmajā līgā sacentīsies četras komandas: “Lave”, “4 plus”, “Standarts”, “Kalnu namiņš”. Otrajā līgā: “Seniori” un divas BJSS komandas. Komandu pārstāvju sanāksmē tika nolemts, ka izspēlēs divus apļus, jo komandas vēlējās vairāk spēļu. Pēc apļu izspēles katrā līgā tiks noteiktas divas labākās komandas. 1.līgas gadījumā būs brīvas un gaidīs “mazā ceturtdaļfināla” uzvarētājus.
2.līgas divām labākajām komandām būs iespēja ieņemt 1.līgā 5. un 6.vietu un turpināt cīņu – cīnoties ar 1.līgas 3. un 4.vietas ieguvējiem un nosakot divas komandas, kas tiksies ar 1.-2.vietas ieguvējiem un sadalīs medaļas.
“Alsviķi” nestartēs
Spēles tiesās ar vietējo tiesnešu palīdzību un tikai izņēmuma gadījumā finālos ir doma piesaistīt no malas. Tiks arī skatīta atļauto trīs viesspēlētāju piesaiste, jo uzsvars ir uz to, ka čempionāts ir novada iedzīvotājiem un attīstās vietējie spēlētāji.
Vīriem pēc divu gadu pārtraukuma būs jauns čempions, jo iepriekšējo gadu čempioni “Alsviķi” šogad turnīrā nepiedalīsies. “Šogad bijām plānojuši spēlēt Alūksnes un Gulbenes novadu čempionātos, kā arī Latvijas Alternatīvajā basketbola līgā. Diemžēl Alūksnes novada čempionāta nolikums ir sagatavots tā, ka komandai “Alsviķi” nevar startēt pieci cilvēki no LBL, LBL2 un “leģionāru” ierobežojumu dēļ vēl divi spēlētāji nevar izbraukāt uz Alūksni darba vai skolas dēļ, līdz ar to sastāvs ir nepilnīgs. Savstarpēji nolēmām, ka nestartēsim kā komanda, ja nevar spēlēt visi, kas pārstāvēja Alūksnes novadu Latvijas Čempionu kausā basketbolā 2016.gadā. Līdz ar to 2017.gada novada čempionātā komanda “Alsviķi” nestartēs, bet neizslēdzām iespēju startēt nākamgad, ja nolikums būs vērsts uz turnīra kopējā līmeņa paaugstināšanu un meistarīgu komandu piedalīšanos tajā, neņemot vērā piederību vai bumbas pārvaldīšanas meistarību. Novēlu veiksmi un veselību visiem 2017.gada čempionāta dalībniekiem!” saka “Alsviķu” komandas pārstāvis Kristaps Marķitāns.
Diemžēl netiks arī pārstāvēta neviena komanda no kaimiņu Apes novada.
Spēļu kalendārs vīriešu komandām (E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zāle)
4.februāris (1.līga)
14.00 “4 plus” – “Standarts”
15.30 “Lave” – “Kalnu namiņš”
5.februāris
(2.līga)
11.00 “Seniori” – “BJSS 2”
13.00 “BJSS” – “Seniori”
(1.līga)
14.30 “4 plus” – “Lave”
16.00 “Kalnu namiņš” – “Standarts”