Svētdien, 8.jūnijā, kristieši svinēs Vasarsvētkus. Tos uzskata par Svētā Gara atnākšanas svētkiem.
Svētdien, 8.jūnijā, kristieši svinēs Vasarsvētkus. Tos uzskata par Svētā Gara atnākšanas svētkiem. Alūksnes luterāņu baznīcā svētku dievkalpojums paredzēts svētdien pulksten 11.00.
Alūksnes luterāņu draudzes mācītājs Gundars Cauka saka, ka cilvēki nereti maldīgi izprot šos svētkus.
“Tie nav svētki vasarai, bet gan Kristus draudzes dzimšanas diena, no kuras iesākusies kristīgā baznīca, jo pirmajiem mācekļiem, draudzei tika dots Svētais Gars. Vasarsvētki kristiešiem ir tādi paši baznīcas kalendāra svētki kā Ziemassvētki un Lieldienas,” saka viņš.
G.Cauka pauž, ka tas, cik lielu atklāsmi šajos svētkos gūst cilvēks, ir atkarīgs no katra individuāli, no tā, “cik lielā mērā cilvēku saviļņo tas, kas notiek baznīcā”.
Bībele sludina, ka Svētais Gars ir Trīsvienīgā Dieva Trešā Persona, iznākoša no Dieva Tēva un Dieva Dēla un līdzīga Tēvam un Dēlam.