Šogad aprit 75 gadi, kopš 1949.gada 25.marta deportācijām. Atzīmējot un pieminot Latvijas vēsturē sāpīgos un dramatiskos notikumus – komunistiskā režīma pret cilvēktiesībām vērstās represijas, kas ietekmēja simtiem tūkstošus nevainīgu cilvēku, Alūksnes novada muzejs, Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvalde, Alūksnes novada vēstures skolotāju metodiskā apvienība, Alūksnes novada Kultūras centrs un Alūksnes novada politiski represēto klubs “Sarma” aicina skolēnus piedalīties tradicionālajā pētnieciski radošo darbu konkursā “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”.
Konkursa mērķis – veicināt skolēniem interesi par Latvijas iedzīvotāju likteņiem dažādos vēstures posmos, rosināt patriotisma jūtas un nostiprināt pētnieciskās un radošās prasmes vēstures notikumu atspoguļošanā, veidojot izpratni par Latvijas vēsturi un vienojot dažādu paaudžu cilvēkus vēstures izzināšanā.
“Īpaši aicinām atjaunot atmiņu par 1949.gada deportācijām, godinot upurus un viņu ģimenes, atspoguļojot pētījumā izvēlēto personu un sabiedrības pieredzi un sajūtas, kā arī piedāvājot savu redzējumu par šiem vēstures notikumiem,” aicina Alūksnes novada muzeja Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Jolanta Baldiņa.
Konkursa dalībnieki tiek aicināti izpaust savu izpratni un emocijas par Padomju okupācijas režīma represijām, izmantojot dažādas radošās izpausmes formas, piemēram, literatūru, vizuālo mākslu, multimediālus materiālus u.c., par pētnieciskā darba un radošās formas pamatu izvēloties no Padomju okupācijas laikā īstenotajām represijām cietušā cilvēka stāstu.
Pētnieciski radošo darbu konkurss “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos” ir viena no aktivitātēm pasākumu kopumā Alūksnes novadā, kas veltīts 1949.gada 25.marta deportāciju piemiņai. Pētniecisko darbu prezentācija plānota 21. martā 10:00 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, pieaicinot kā klausītājus vecāko klašu skolēnus un viņu pedagogus, tādējādi izglītojot jaunāko paaudzi par pagātnes notikumiem un veicinot pārdomas par cilvēktiesību un brīvības nozīmi katra cilvēka dzīvē.
Reklāma