Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sports – roku rokā ar tūrismu

Jaunizveidoto Smiltenes novada pašvaldības iestādi – Sporta pārvaldi vadīs smiltenietis Matīss Mežulis. Jaunā novada teritorijā ir stipras sporta tradīcijas, kas noteikti jāsaglabā un jāuzlabo. “Starp visiem sporta sfērā iesaistītajiem, sporta darba organizatoriem, biedrībām un sporta klubiem jābūt ļoti labai un saprotošai komunikācijai. Arvien vairāk cilvēku jāiesaista aktīvā dzīvesveidā,” saka M. Mežulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīst, ka vīrusa ierobežojumu laikā, ievērojot mājsēdi un strādājot attālināti, ne tikai Smiltenes novada iedzīvotāji, bet sabiedrība kopumā kļuvis mazkustīgāka un kūtrāka. “Jārosina iet ārā, kustēties, nodarboties ar sportu un veselīgi dzīvot,” saka M. Mežulis. Lai arī novadā jau notiek sporta pasākumi, kas pulcē daudz cilvēku, viņš prāto, ka varētu ieviest arī jaunus, lai būtu daudzveidība. “Atbraucot startēt kādās sacensībās, cilvēks arī iepērkas, nakšņo, iepazīst tūrisma objektus un, iespējams, kopā ar ģimeni atgriezīsies. Sports ir sasaistīts ar tūrismu. Lielie sporta pasākumi ir ģimeņu pasākumi, brauc ne tikai sportists, bet kopā ar viņu ģimene,” saka M. Mežulis. Piemēram, Apē jāsaglabā spēcīgās motosporta tradīcijas un kalnu velosipēdu sacensības. Sporta pasākumiem nav jācentrējas tikai Smiltenē.

Viņš jau izpētījis, ka katrā pagastā ir viens vai pāris populāru sporta veidu, ar ko cilvēki nodarbojas. “Katrā pagastā šie sporta veidi atšķiras, tādēļ būtu vērtīgi pieredzes apmaiņas braucieni. Piemēram, vienā pagastā populārs ir disku golfs, turpat blakus – orientēšanās, varētu stāstīt cits citam, kā ar šo sporta veidu nodarboties, un ieinteresētu. Tā varētu daudzveidot sporta veidus teritorijās,” norāda viņš.

Vai sporta infrastruktūra sportistiem būtu jāizmanto bez atlīdzības? “Pats esmu sporta kluba dalībnieks, spēlēju basketbolu Latvijas trešajā līgā. Nesam Smiltenes vārdu. Lielākā daļa dzīvo Smiltenē vai mācās Smiltenes vidusskolā. Tomēr, lai trenētos sporta zālē, mums jāmaksā par telpu izmantošanu. Paldies uzņēmējam, kuri mūs atbalsta, lai mums, spēlētājiem, pašiem nebūtu jāmaksā. Neredzu pamatojumu, kādēļ komandai būtu jāmaksā par infrastruktūras izmantošanu. Par to vēl daudz jārunā gan ar sportistiem, gan domi,” saka M. Mežulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.