Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rastorgujevs šauj nekļūdīgi un finišē desmitais Pasaules kausa posmā 15 kilometru distancē ar kopēju startu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs, sašaujot visus 20 mērķus, svētdien Šveicē Pasaules kausa trešajā posmā 15 kilometru distancē ar kopēju startu izcīnīja desmito vietu, kamēr Norvēģijas sportisti aizņēma visu goda pjedestālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā ugunslīnijā guļus Rastorgujevs šāva nevainojumi un trasē atgriezās desmitajā vietā, taču otrajā šaušanā viņš ieradās 15. vietā. Arī otrajā ugunslīnijā guļus Rastorgujevs aizvēra visus mērķus, atgriežoties pirmajā desmitniekā.

Ierodoties pirmajā šaušanā stāvus, latvietis bija noslīdējis uz 15.pozīciju, taču veiksmīgi sašauti visi pieci mērķi ļāva pakāpties uz 11.vietu, atpaliekot no līdera 34,4 sekundes. Noslēdzošajā šaušanā Rastorgujevs ieradās kā 14. un ceturto reizi sašāva visus mērķus, atgriežoties trasē astotajā pozīcijā.

Rastorgujevs, kļūstot par vienu no diviem biatlonistiem šajās sacensībās, kuri iztika bez soda apļiem, finišā piekāpās uzvarētājam norvēģim Juhannesam Tingnēsam Bē 58,9 sekundes.

Pēc pirmajām divām šaušanām 14 sekunžu pārsvaru bija iekrājis francūzis Emiljēns Žakelēns, taču pēc trešās ugunslīnijas, kurā francūzis pieļāva vienu kļūdu, par līderi kļuva Tarjei Bē. Pēc noslēdzošās šaušanas uz pirmo vietu pakāpās Juhanness Tingnēss Bē, kurš finišu sasniedza pēc 35 minūtēm un 0,1 sekundes.

Otrais finišēja uzvarētāja tautietis Juhanness Dāle, zaudējot 14,6 sekundes, bet Tarjei Bē piekāpās 21,8 sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā visu disciplīnu summā šosezon līderis ar 484 punktiem ir norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, bet 411 punkti ir Tarjei Bē.

Rastorgujevs ar 147 punktiem ieņem 22.vietu, kamēr Renārs Birkentāls ar trim punktiem – 66.vietu.

Šosezon sacensības šajā disciplīnā Pasaules kausā notika pirmo reizi. Iepriekšējā sezonā Rūpoldingā viņš ieņēma 19.vietu, Estešundā – devīto un Oslo – 11.vietu, bet pasaules čempionātā Oberhofā bija piektais.

Tieši distancē ar kopēju startu Rastorgujevs ir sasniedzis vienu no diviem labākajiem rezultātiem Pasaules kausa izcīņas posmos, 2016./2017.gada sezonā Oslo ieņemot otro vietu.

Pasaules kausu pagājušogad šajā disciplīnā izcīnīja norvēģis Vetle Šostads Kristiansens, bet pasaules čempionātā uzvarēja zviedrs Sebastians Samuelsons.

Kā vēsta Starptautiskā Biatlona savienība (IBU), distancē ar kopēju startu vīriešu sacensībās pēc negadījuma ar šauteni nevarēja startēt norvēģis Sturla Holms Lēgreids. IBU paziņojumā norādīts, ka negadījums noticis viesnīcā vēl pirms sprinta sacensībām, kad negaidīti izšāvusi Lēgreida šautene, taču neviens nav cietis.

Baiba Bendika šonedēļ treniņu nolūkā startē IBU kausā, Sanita Buliņa saslimšanas dēļ izlaiž otro posmu pēc kārtas, bet sprinta sacensībās ceturtdien Annija Keita Sabule un Sandra Buliņa ieņēma attiecīgi 79. un 82.vietu, nekvalificējoties iedzīšanai un neiekļūstot arī distancē ar kopēju startu.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Nākamais posms janvāra pirmajā nedēļā notiks Vācijas trasē Oberhofā.

Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.