Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas biatlonistus stafetē apsteidz par apli, uzvaru izcīnot norvēģiem

Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Zviedrijā tika apsteigti par apli Pasaules kausa pirmā posma 4×7,5 kilometru stafetē un ierindojās pēdējā, 20.pozīcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvaru izcīnīja Norvēģijas kvartets, kura sastāvā bija Endre Stremsheims, Tarjeijs Bē, Jūhanness Tingness Bē un Vetle Šostads Kristiansens.

Pēc pirmā posma stafeti līdzās nodeva Šveices un Francijas biatlonisti, nākamos sekotājus apsteidzot par desmit sekundēm, bet pusdistancē pirmās divas vietas ieņēma Norvēģija un Vācija 16 sekundes priekšā pārējiem.

Trešajā posmā Jūhanness Tingness Bē nostiprināja Norvēģijas kvarteta pārsvaru, pēc savas otrās šaušanas Benediktu Dollu apsteidzot jau par pusminūti. Kristiansens savu posmu aizvadīja pārliecinoši, Norvēģijai finišējot vienā stundā 14 minūtēs un 28,4 sekundēs.

Pēc 20,6 sekundēm finišēja francūži, bet 50,5 sekundes zaudēja vācieši. Norvēģi un francūži neveica soda apļus, izmantojot attiecīgi septiņas un 11 rezerves patronas, bet Vācijai bija viens soda aplis un 16 papildu patronas.

Gandrīz minūti pēc labāko trijnieka finišēja Austrija, pirmajā sešiniekā ieslēpojot arī Itālijai un Zviedrijai, kas vēl distances vidū bija 18.pozīcijā.

Birkentāls kā vienīgais no latviešiem veica soda apli, viņam kopā ar Misi un Patrijuku izmantojot 11 rezerves patronas. Rastorgujevs pie sava posma veikšanas netika.

Birkentāls šaušanā guļus neaizvēra vienu mērķi arī ar visu rezerves patronu izmantošanu, trasē atgriežoties pēdējā, 20.vietā, pusminūti aiz tuvākajiem sportistiem. Pirms šaušanas stāvus Birkentāla deficīts saruka uz Lietuvas biatlonista lēnā slēpojuma rēķina, ugunslīnijā latvietis bija precīzs un pēc tam distancē apdzina sāncensi.

Mise stafete pārņēma kā 19., 35 sekundes aiz bulgāriem un desmit sekundes priekšā lietuviešiem, bet līdz pirmajai šaušanai viņš atkāpās uz pēdējo pozīciju. Latvietis aizvēra visus mērķus ar divu rezerves patronu palīdzību un atguva 19.vietu, taču 18.pozīcija jau bija vairāk nekā minūti priekšā. Divas papildu patronas bija nepieciešamas arī nākamajā šaušanā, bet trasē Mise atgriezās kā pēdējais 16 sekundes aiz lietuviešiem.

Atpalicība no priekšpēdējās vietas auga, Patrijukam pēc pirmās šaušanas, kurā vajadzēja pielietot vienu rezerves patronu, no lietuviešiem atpaliekot pusminūti. Savā otrajā šaušanā Patrijuks ņēma talkā vēl trīs papildu patronas un pēc atgriešanās trasē tika apsteigts par apli, tādējādi Rastorgujevs savu posmu neveica.

Šosezon 4×7,5 kilometru stafete Pasaules kausa posmos būs piecreiz.

Piektdien sievietes sacentīsies sprintā, sestdien sprinta sacensības būs vīriešiem, bet svētdien notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.