Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bendikai un Rastorgujevam Pasaules kausa posmā biatlonā piektā vieta jauktajā pāru stafetē

Latvijas sportisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs sestdien Antholcā Pasaules kausa (PK) biatlonā sestajā posmā ieņēma piekto vietu jauktajā pāru stafetē, kas ir Latvijas otrs visu laiku labākais rezultāts šajā disciplīnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bendika šaušanā guļus iztērēja vienu rezerves patronu, bet pēc šaušanas stāvus mēroja soda apli, stafeti Rastorgujevam nododot 21.vietā 55,3 sekundes aiz līderes francūzietes Žilijas Simonas.

Rastorgujevs guļus sašāva visus mērķus, bet stāvus iztērēja vienu rezerves patronu, Bendikai stafeti nododot 14.vietā minūti un 6,1 sekundi aiz līdera vācieša Justusa Štrelova.

Bendika šaušanā guļus izmantoja vienu rezerves patronu, bet stāvus ļoti ātri sašāva visus piecus mērķus, stafeti Rastorgujevam nododot 11.vietā minūti un 10,9 sekundes aiz Vācijas, kas trijos posmos šaušanā ne reizi nebija kļūdījusies.

Rastorgujevs gan guļus, gan stāvus sašāva visus mērķus, finišējot piektajam un uzvarētājiem vāciešiem, kam pēdējā posmā startēja Strelovs, zaudējot 39,1 sekundi. Tas ir Latvijas otrs visu laiku labākais rezultāts pēc Bendikas un Rastorgujevaizcīnītās trešās vietas aizvadītās sezonas posmā Čehijas pilsētā Nove Mesto.

Turklāt slēpošanas ātrumā Latvijas duets aiz Norvēģijas un ASV ierindojās trešajā vietā.

Strelovs pārī ar Vanesu Foigtu 40 šāvienos kļūdījās tikai reizi, vienīgo šāvienu Strelovam garām mērķim raidot pēdējā šautuvē. Uzvarētāji trasē pavadīja 38 minūtes un 58 sekundes.

25 duetu sacensībās otrie ar astoņām kļūdām šaušanā bija norvēģi, zaudējot Vācijai 11,2 sekundes, bet trešie – ar četrām izmantotām rezerves patronām – austrieši (+28,3).

Ceturtajā vietā finišēja Itālija, kas bez sešām kļūdām šaušanā mēroja arī soda apli, Latviju apsteidzot vien par 1,2 sekundēm, bet aiz Latvijas labāko sešinieku noslēdza Somija, kas šaušanā kļūdījās septiņreiz (+41,4).

Šosezon jauktās stafetes vienīgo reizi tika aizvadītas pirmajā posmā, kur jauktajā pāru stafetē Estešundā uzvaras laurus plūca mājinieki Sebastians Sāmuelsons un Hanna Ēberja. Rastorgujevs un Annija Keita Sabule ierindojās 20.pozīcijā.

Iepriekšējās sezonas noslēgumā Bendika ar Rastorgujevu šajā disciplīnā izcīnīja bronzu.

Jauktā stafete sāksies plkst.15.45, un Latviju tajā pārstāvēs Sabule, Sanita Buliņa, Renārs Birkentāls un Edgars Mise.

Sezonas vienīgajā jauktajā stafetē uzvarēja francūži Kentēns Fijons-Majē, Emiljēns Žakelēns, Žistīne Brezā-Bušē un Lū Žanmono. Latvijas kvartets, kura sastāvā bija Sanita un Sandra Buliņas, kā arī Birkentāls un Aleksandrs Patrijuks, finišēja 17.vietā.

Svētdien posms beigsies ar sacensībām distancē ar kopēju startu. Tām ir kvalificējies Rastorgujevs, bet Birkentāls ir attāls rezervists.

No 21. līdz 28.janvārim Slovākijas trasē Osrblī notiks Eiropas meistarsacīkstes, no 7. līdz 18.februārim Čehijas pilsētā Nove Mesto – pasaules čempionāts, bet nākamais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā norisināsies Oslo.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā.