Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Andrejs Rastorgujevs individuālajā distancē kļūst par Eiropas čempionu

Alūksnietis Andrejs Rastorgujevs trešdien Polijas trasē Dušņikizdrojā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēlam ilustratīva nozīme/ Foto: no A. Rasorgujeva sociālajiem tīkliem

Rastorgujevs pirmajā šaušanā vienreiz kļūdījās, bet pēc tam divās šāva nekļūdīgi. Augsta vieta bija atkarīga no pēdējās šaušanas stāvus pozīcijā. Arī tajā Latvijas biatlonists bija perfekts, svinot uzvaru sacensībās.

Viņš finišēja pēc 52 minūtēm un 4,7 sekundēm un bija spiests gaidīt, vai paliks pirmajā ailītē arī tad, kad būs finišējuši vēl apmēram simts aiz viņa startējušie biatlonisti.

Rastorgujevs trešdien bija arī ātrākais trasē, tuvāko sekotāju vācieti Johannesu Kīnu apsteidzot par 19,8 sekundēm.

Par Eiropas čempionu Rastorgujevs kļuva trešo reizi, otro – 20 kilometru “klasikā”. Pirmoreiz šajā disciplīnā viņš uzvaru izcīnīja 2014.gada Eiropas meistarsacīkstēs Nove Mesto (Čehija).

Jau ziņots, ka no četrām Latvijas biatlonistēm labākā trešdien 15 kilometru individuālajā distancē bija Baiba Bendika. Viņa neaizvēra sešus mērķus un ieņēma 41.vietu. Sanita Buliņa ar četrām soda minūtēm bija 60., bet Sandra Buliņa un Annija Keita Sabule ar attiecīgi sešām un piecām kļūdām bija 100. un 103.pozīcijā starp 118 finišējušajām biatlonistēm.

Sanita Buliņa atpalika vairāk nekā sešarpus minūtes, bet Sandra Buliņa un Sabule bija vairāk nekā desmit minūtes lēnākas.

Piektdien būs sacensības sprintā, sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien – sacensības jauktajās stafetēs.

Kā ierasts, Eiropas čempionātā nepiedalās lielākā daļa pasaules elites sportistu.

Turpinājumā februārī Pokļukā norisināsies pasaules čempionāts, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.