Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Par izmaiņām poliklīnikas darbā

Foto: Pexel

Laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” lasītāji interesējas par Alūksnes primārās veselības aprūpes centra jeb tautā sauktas poliklīnikas izmaiņām darba režīmā pēc drošības pasākumu korona vīrusa ierobežošanai mīkstināšanas. Kāda lasītāja vēlas zināt arī to, vai poliklīnikas vadība, tāpat kā Alūksnes slimnīcas vadība, iestādē negrasās piesaistīt jaunus ārstus speciālistus, piemēram, acu ārstu, izmantojot Alūksnes novada pašvaldības piešķirtās stipendijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc iepriekšēja pieraksta

Alūksnes primārās veselības aprūpes centra izpilddirektors Rolands Puriņš laikrakstam stāsta, ka uz pieņemšanu pie sava ģimenes ārsta vai ārsta speciālista poliklīnikā tāpat vispirms pa tālruni vizītei jāpiesakās. “Poliklīnikas durvis gan vairs nav slēgtas, bet, pirms došanās pie ārsta, jau gaitenī jādezinficē rokas. Poliklīnikā tāpat jāierodas maskās, jo ārsti vēl joprojām nevar paļauties uz cilvēku godaprātu, uzklausot vienīgi apgalvojumu, ka nav inficējušies ar korona vīrusu, ka nav bijuši kontaktā ar inficētu cilvēku, apmeklējuši ārzemes,” stāsta izpilddirektors. Viņš min arī gadījumu, kad kāds pacients ieradies pie ģimenes ārsta un paziņojis, ka viņam ir korona vīrusam raksturīgās pazīmēs, pie tam vēl sarunas laikā atklājis, ka jau ar sabiedrisko transportu izbraukājis Rīgu, lai nodotu analīzes uz “Covid – 19”. “Labi, ka šīs analīzes bija negatīvas…” saka R. Puriņš un vēlreiz atgādina, ka par iespējamām aizdomām par inficēšanos ar korona vīrusu jāziņo pa tālruni un jāpaliek mājās.

Pārslodzi rada skolēni

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik pirms mācību gada sākuma pie saviem ģimenes ārstiem vēršas arī vecāki ar skolēniem, kuriem nepieciešama veselības izziņa iesniegšanai mācību iestādē. “Ārstam ir pienākums reizi gadā pārliecināties par savu mazo pacientu veselības stāvokli, bet nevis mēnesi pirms mācību sākšanās skolās. Bērni gada laikā noteikti kaut vai vienu reizi apmeklē savu ģimenes ārstu, taču izglītības iestādes pirms mācību gada sākuma skolēnam vienalga prasa izziņu par viņa veselības stāvokli, lai gan bērnam nav nekādu medicīniska rakstura problēmu. Šī prasība rada situāciju, ka ģimenes ārsti augustā un septembrī ir vienkārši pārslogoti. Ja šī ārsta zīme skolēnam būtu derīga tikai pusgadu, tam būtu loģiskāks skaidrojums, tad arī pacientu plūsma pie ģimenes ārsta izlīdzinātos. Taču, lai to mainītu, jautājums jārisina valstiski,” stāsta R. Puriņš.

Viņš arī atgādina, ka tūlīt iestāsies rudens un arī skolēni sāks slimot ar respiratorām saslimšanām. Saslimušie nedrīkstēs apmeklēt skolu, netiks ielaisti ārstniecības iestādē, pirms nebūs nodevuši analīzes uz “Covid – 19” un pārliecinājušies, ka analīzes ir negatīvas, jo šo slimību simptomi ir ļoti līdzīgi. Tas savukārt atkal radīs papildu slodzi laboratorijai. Taču R. Puriņš vēlreiz atgādina – par iespējamo saslimšanu ar respiratorām slimībām vai aizdomām par inficēšanos ar korona vīrusu vispirms informēt mediķus telefoniski.

Acu ārstu neplāno meklēt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Acu ārste, optometriste Māra Liepiņa poliklīnikā darbu turpina un nav izteikusi vēlmi to pamest, tādēļ jauns speciālists šajā jomā mums vēl nav nepieciešams, negrasāmies meklēt kādu citu,” atbildot uz laikraksta lasītājas jautājumu, norāda R. Puriņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.