Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cik izmaksā autovadītāja apliecības iegūšana?

Spēj vadīt auto spēcina pārliecību par saviem spēkiem un paver jaunas iespējas. Ja iestāsies autoskolā Forwards tuvāko nedēļu laikā, B kategorijas vadītāja apliecību, iespējams, saņemsi jau šovasar.

Pirms uzsākt mācības, vairums kursantu vēlas zināt izmaksas. Tas ir saprotami. Auto apmācības kursi nav par brīvu un to pabeigšanai ir jāparedz noteikts līdzekļu apjoms, taču tas ir to vērts. Iegūstot tiesības ar tām varēs braukt ne tikai pa Latviju, bet arī pa visu ES un pat ārpus Eiropas robežām.

Cik izmaksā vieglā auto vadītāja apliecība?

Kopējās izmaksas B kategorijas vadītāja apliecības saņemšanai orientējoši svārstās robežās no ~600 līdz 1200 EUR. Tas, cik reāli izmaksās autoskolas apmācība ir atkarīgs no spējas vadīt auto ceļu satiksmē, stresa noturības un nedaudz arī veiksmes eksāmenos. Būtiskāko ietaupījumu var dot spēja iemācīties ātri un droši vadīt transportlīdzekli.

Detalizētas izmaksas pa pozīcijām varat aplūkot mūsu autoskolas mājaslapā sadaļā B kategorija.

Cik braukšanas nodarbības kopā ar instruktoru būs jāapmeklē?

Saskaņā ar MK noteikumiem katram autoskolas kursantam kopā ar instruktoru ir jāveic vismaz 20 braukšanas nodarbības (katra 45 minūtes). Pieņemot, ka vienā reizē tiek ņemtas 2 nodarbības, tās ir 10 tikšanās reizes ar braukšanas instruktoru.

Pie cilvēkiem, kuriem biežāk pietiek ar minimālo braukšanas nodabību skaitu varam pieskaitīt jauniešus un kursantus ar iepriekšēju auto vadīšanas pieredzi.

Cik braukšanas stundas būs vajadzīgas jūsu konkrētā gadījumā varēsiet redzēt no sava progresa un sarunas ar instruktoru. Ja pirmo nodarbību laikā liekas, ka izvēlētais braukšanas instruktors nav īstais, varat to nomainīt pret kādu citu. Autoskolā Forwards instruktoru maiņu varat veikt jebkurā brīdī (pat vairākas reizes).

Cik izmaksā CSDD eksāmeni?

Uz kopējā autoskolas izmaksu fona CSDD teorijas vai CSDD braukšanas eksāmens ir salīdzinoši lēti. Tā teorijas eksāmena kārtošana 2022. gadā izmaksāja 12,63 EUR, bet braukšanas eksāmens 38,52 EUR.

Ja eksāmenu neizdodas nokārtot ar pirmo reizi, to var darīt atkārtoti, taču ir jārēķinas, ka CSDD būs jāveic papildus maksājumi.

Vai es varu apgūt autoskolas kursus par brīvu?

Jā! Tas ir iespējams, pie nosacījuma, ka atrodat kādu, kas jums tos apmaksā. Visbiežāk šādu iespēju nodrošina – a) ģimenes locekļi vai b) darba devējs, kas sekmē darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanu vai apmāca jauniem pienākumiem, kas saistīti ar paaugstinātu mobilitāti.

Kā iestāties autoskolā Forwards?

Dzīvo Latvijā vai ārzemēs – autoskolā Forwards vari sākt mācīties jau pavisam drīz. Līguma slēgšana ir iespējama caur internetu, bet teorētiskā apmācība (Ceļu satiksmes noteikumi, drošas braukšanas teorija) tiek organizēta tiešsaistē. Ja vēlies kļūt par autoskolas audzēkni, ienāc mūsu mājaslapā – forwards.lv.

Praktiskā auto vadīšana tiek organizēta Rīgā, kas nodrošina, ka auto kursu beidzēji būs spējīgi droši un pārliecināti vadīt transporlīdzekli ne tikai savā mazpilsētā, bet jebkurā pilsētā visā pasaulē. Esam pārliecināti, ka braukšanas prasmju apgūšana sarežģītākos apstākļos vēlāk lieti noderēs dzīvē.

Atsauksmes par autoskolu

Ja ir radušies kādi jautājumi par autoskolas apmācības procesu, izmaksām vai instruktoriem, droši ienāc mūsu mājaslapā, raksti uz info@forwards.lv vai zvani pa tel. 28622038.

Mūsu kursanti un autoskolas beidzēji ir mūsu labākās atsauksmes, jo radam braukšanas lietpratējus. Uz tikšanos!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.