Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Video: Alūksnē pārvieto akmens skulptūras

Video: Oskars Šikovs
Video: Oskars Šikovs

Piecas akmens skulptūras, kas līdz šim atradās Alūksnes muižas parka teritorijā, nu ir pārvietotas uz Saules dārzu Pils ielas malā, aiz Pils un Pleskavas ielu krustojuma. Uz jauno mītnes vietu tās nogādāja individuālais komersants “Ceļavējš V.I.” – Vilnis Ikkers, Oskars Šikovs un Andis Birzgalis. Meistari stāsta, ka vissmagākais darbs bijis pārvietot skulptūru “Čiekurs”, un uzticēja mums arī video no procesa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skulptūra “Čiekurs” atradās Alūksnes muižas parkā, netālu no bijušajām muižas siltumnīcām, mūsdienās – bērnu rotaļu laukuma malā, novietota granīta skulptūra “Čiekurs”, ko 2001. gadā akmens tēlniecības simpozija “Gadsimtu sasaukšanās” laikā, izgatavoja tēlnieks, alūksnietis Ainārs Zelčs. “Čiekurs” veltīts muižas dārzniekam Pēterim Bukam.

Uz Saules dārzu pārvestas arī akmens skulptūras: Andra Vārpas “Diānas dzimšana”, Igora Dobičina “E-ola”, Viļņa Titāna “Kolumba ola”, Jura Švalbes “Kalna ezers”. Sanda Kondrāta skulptūra “Ziemeļvējš” atstāta esošajā vietā – parka malā pie Ojāra Vācieša un Skolas ielas krustojuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. ļoti bēdīgi, ka Alūksne kļūst vizuāli tukšāka… ko liksim brīvajās vietās? un kam gan īsti traucēja, vai nepatika skulptūru esamība Alūksnes parkos?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.