Pirmdien interesenti bija aicināti piedalīties izbraukuma seminārā “Dabā atrastās vērtības” uz Veclaiceni, ko rīkoja “Europe Direct” Gulbenē un Alūksnes pilsētas bibliotēka.
Diena aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” aizritēja, vispirms tiekoties ar Dabas aizsardzības pārvaldes vecāko valsts vides inspektori Rūtu Zepu, ar kuru saruna risinājās par dabas vērtību saglabāšanas nozīmi, bet tās turpinājumā kopā ar gidi Maiju Bleiferti iepazīstot aizsargājamo ainavu apvidu un ciemojoties pie pagasta iedzīvotājiem, kuru dzīve aizrit Veclaicenes pakalnos.
Uzkāpjot Kornetu skatu tornī, semināra dalībnieki izbaudīja gleznaino skatu, kas paveras uz apkārtnes ezeriem, mežiem un pauguriem. Tālāk ceļš veda uz Mišu Medus muzeju, kura veidotājs Artis Krasts vispirms aicināja pastaigā pa pļavu, rosinot filozofiski paraudzīties uz katra dabā sastopamā auga neatkārtojamību un vienreizīgumu. Ārijas Dangas viņas dzimtas mājās “Leģenes” varēja gan sajust pieskārienu senatnei, jo šajās mājās godā iepriekšējo paaudžu piemiņu un atstātās vērtības, gan priecāties par skaisti iekoptās lauku sētas košumu. Savukārt viesojoties pie Jāņa Vīksnes un viņa dzīvesbiedres Intas “Pauguros”, pārsteidza māju saimnieka radošā izdoma, darinot dažādus priekšmetus no koka un veidojot vides objektus, kas apskatāmi “Katiņkalnā”.
Semināra dalībnieki apskatīja arī Dabas māju pie Ilgāja ezera, Palpiera naudas akmeni, bet dienas izskaņā baudīja neatkārtojamo skatu, kas paveras no Maijas Bleifertes mājas pagalma uz Raipala ezeru. Visu kopīgā atziņa – Veclaicenes īpašā vērtība ir ne tikai tās daba, bet arī pagasta iedzīvotāju darbīgums, kas ļauj iepazīt pagastu no cita skatapunkta.
Reklāma