Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tiekas ar domu par pavasari

Koncertā “Ar domu par pavasari” šodien Alūksnes Kultūras centrā tikās 11 novada vokālie ansambļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nosaukumu šim koncertam izvēlējāmies jau kādu brīdi pirms 24. februāra, bet, manuprāt, tas ļoti sasaucas ar šo laiku, jo domas par pavasari ir domas par izdzīvošanu, atdzimšanu, par prieku. Katra pavasara gaida ir izdzīvošana – putnam, puķei, graudam, cilvēkam un cerībām. Šobrīd mums visvairāk jādomā par cilvēkiem un par cerībām. Nežēlīgais karš Ukrainā skar mūs ikvienu. Tas neskar tieši un fiziski, bet ļoti emocionāli. Latvietim lielākais cīņas ierocis bijusi viņa dziesma – mūsu dziesmotā revolūcija, sadziedāšanās, dziesma kā spēks tautai, jo zinām, ka dziesma var mainīt tautas domu, var saliedēt, un tādi mēs Latvijā esam,” koncerta dalībniekus tā ieskaņā uzrunāja Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte un aicināja koncerta dalībniekus un klausītājus piecelties kājās un aplaudēt Ukrainai un tās tautai par tās varonību.

Ar klusuma brīdi visi godināja bojā gājušos Ukrainas karavīrus un civiliedzīvotājus, kā arī nesen mūžībā aizgājušo ilggadējo Alūksnes rajona koru virsdiriģentu Edgaru Račevski.

Vokālo ansambļu koncertā katra ansambļa sniegumā skanēja divas dziesmas. Kolektīvi bija izvēlējušies izpildīt gan latviešu tautas dziesmu apdares, gan latviešu autoru dziesmas, kas izskanēja īpašā emocionālā gaisotnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā klausītāju rindās bija arī Alūksnes, Gulbenes, Balvu koru apriņķu virsdiriģents Uldis Kokars un Alūksnes Kultūras centra kora “Atzele” diriģents un Siguldas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Baltiņš, kuri šoreiz ansambļu sniegumu nevērtēja, bet koncerta izskaņā pauda prieku par atkalredzēšanos. “Jūs bijāt brīnišķīgi!” sacīja U. Kokars, pateicoties kolektīviem, kuri turpinājuši un turpina darbu šajā sarežģītajā laikā. Savukārt J. Baltiņš uzsvēra, ka šis koncerts, kas notiek pēc divus gadus ilgas pauzes, bija vajadzīgs brīdis visiem. “Paldies vadītājiem un koncertmeistariem! Jūs darāt nenovērtējamu darbu. Pašvaldībai jāsaprot, ka, lai cik grūti būtu, jārod iespēja atbalstīt mazos muzikālos kolektīvus, kas ir svarīgi katrā pagastā.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.