Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pededzē atjauno pasaku taku

Foto: Jauniešu grupa “Oluksnieši”

Bibliotēku nedēļas ietvaros Pededzes bibliotēka sadarbībā ar ABJC un jauniešu grupu “Oluksnieši” organizēja spēli “Dari neticamo”. Pasākuma noslēgumā, pulcējoties pie ugunskura Pasaku takā un saprotot, ka pasaku figūras ir ļoti nolietojušās, jo detaļas ir no koka un tās izvietotas 2012. gadā. Spriests par iespējām piesaistīt līdzekļus materiāliem, jo secināts, ka darbus veikt var jaunieši paši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gandrīz vienlaicīgi tika izsludināti divu projektu konkursi: “Alūksnes novada jauniešu iniciatīvu projektu konkurss 2021”, kuru organizē ABJC sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un projekta “Alūksnes NVO atbalsta centrs – efektīvai kopienu darbībai un sadarbības izaicinājumiem” laikā, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrība “Pededzes Nākotne” pieteicās kopienas pasākumu atbalstam (mācību cikls “Līderība rosīgām kopienām”) Alūksnes NVO atbalsta centra akcijā, “Oluksnieši” piedalījās jauniešu iniciatīvu konkursā. Šādi projektu konkursi ir ļoti vērtīgi, jo tajos var gūt atbalstu mazas, bet vajadzīgas ieceres.

Materiāli ir sagādāti, un sākti Pasaku takas atjaunošanas darbi. ” Esam noņēmuši vecās pasaku figūras, gatavojam jaunas, ar smilšpapīru slīpējam vecās detaļas, kuras vēl būs izmantojamas, ravējam nezāles ap pasaku pieturām, iztaisnojam sašķiebušos elementus, seniores ar mazbērniem lasa čiekurus, kuri būs nepieciešami noformējumam, atjaunojam soliņus. Priekšā vēl daudz, daudz darbu, gaidīsim pededziešus uz talkām,” saka jauniešu grupas pārstāvis Nikolajs Rakovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pededzes pasaku taka – spēle ir nozīmīgs objekts ne tikai Pededzei, bet visam Alūksnes novadam, jo tā ir unikāla un tuvākajā apkārtnē vienīgā šāda izklaides vieta. Taka atrodas Pededzes pamatskolas ābeļdārzā- pasakaini skaistā un mierīgā vietā.

Pasaku takai/spēlei būs arī jauninājumi- katrai pieturai būs QR kods, lai spēli var baudīt katrs interesents sev vēlamā laikā.

Jauniešu grupu “Oluksnieši” pārstāvji – Marta Līva Ziņģe, Anastasija Asilgarajeva, Linda Bundzena, Līgu Kristiān Melngaile, Kristiāna Šolina, Žanete Ludviga, Nikolajs Rakovs, Ivo Bērziņš, Deivids Miķelsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums tiek atbalstīts projekta “Alūksnes NVO atbalsta centrs – efektīvai kopienu darbībai un sadarbības izaicinājumiem” laikā, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.Projektu “Pededzes pasaku takas atjaunošana” finansiāli atbalsta Alūksnes novada pašvaldība Alūksnes novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursa 2021 ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.