Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“NAMEJS 2022” rudens posms

Foto: Diāna Lozko

No 16. līdz 18. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu 2. Vidzemes brigādes vienību gatavību veikt uzdevumus hibrīdapdraudējuma gadījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stiprinot civilmilitāro sadarbību, militārajās mācībās piedalīsies arī civilie partneri no sadarbības organizācijām, tādejādi turpinot attīstīt visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā. Trenējot atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei robežapsardzības uzdevumu veikšanā, 31. kājnieku bataljona zemessargi kopā ar robežsargiem Smiltenes un Alūksnes novadā veica patrulēšanu un reidus, nosacīto robežpārkāpēju aizturēšanu, ierīkoja novērošanas posteņus, izveidoja kontrolposteņus un uzstādīja sķēršļus. Notika arī mobilā medicīniskā punkta apskate un darbība tajā.

Militāro mācību “Namejs 2022” laikā 18. septembrī Alūksnes novadā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta kopīgo mācību “AUSMA 2022” izspēle. Tajā tiks trenēta brigādes Medicīnas rotas spēja sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēt un koordinēt cietušo evakuāciju uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionālā jeb bruņota konflikta gadījumā. Izspēles laikā Medicīnas rotas karavīri-glābēji cietušo karavīru lomu spēlētājus nodos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kas tos nogādās Vidzemes medicīnas iestādēs: Cēsu, Madonas, Ogres, Vidzemes un Alūksnes slimnīcā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.