Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Skaļās lasīšanas sacensības

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopš 2017. gada organizē Skaļās lasīšanas sacensības Latvijas skolu skolēniem. Pasākuma mērķis – pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru lasīšanai, sekmēt interesi par grāmatām un lasīšanu, kā arī veicināt lasītprieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daiļliteratūras lasīšana ir nepieciešama – tādā veidā bagātinās mūsu valoda, attīstās prasmes skaidri un saprotami izteikt domas un jūtas kvalitatīvā latviešu valodā.

Protams, interesi par lasīšanu nesniedz tikai skola, bet arī ģimene – ja vecāki mājās lasa, tad, visticamāk, arī bērni to darīs. Mēs dzīvojam digitālā laikmetā, tāpēc īpašs prieks, ka lasīšanas sacensības nav zaudējušas savu aktualitāti.

Alūksnes novada bibliotēkā norisinājās Skaļās lasīšanas sacensību Alūksnes reģiona fināls, kurā piedalījās skolēni no Alūksnes vidusskolas, Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolas un Ziemeru pamatskolas. Paldies skolotājām Janai Kalējai, Sanitai Bordānei, Ilutai Sustenbergai, Evai Kliestai un Ilgai Marķitānei par skolēnu motivēšanu un sagatavošanu sacensībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrijas komisijā bija Aļona Ozola, Anita Zača un Līva Leimane.

Galvenais noteikums skaļajiem lasītājiem – lasīt skaļi grāmatu pēc izvēles. Jālasa izteiksmīgi, skaidri un emocionāli. Lasījuma ilgums – 3 minūtes. Gadījumā, ja šis laiks pārsniegts, atskan zvans, un lasīšana jāpārtrauc.

Pirmo vietu saņēma Alūksnes vidusskolas 5. klases skolēns Matejs Berļakovs (skolotāja – I. Marķitāne), kurš tad arī pārstāvēs savu skolu starpfinālā, kas notiks Ogrē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem dalībniekiem!

Foto: Ilga Marķitāne un Inese Leimane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.