Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto/ video: “Saulesvija” Alūksnē

12. jūlijā sākās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #DziediUnDejo2021 pirmais notikums “Saulesvija”. No tradicionāla klātienes notikuma svētku dalībnieku gājiena Rīgā, laikmeta nosacījumu vadīts tas aizvijas daudz garāku ceļu, līdzīgi kā pats Svētku tapšanas stāsts ir izvērties par sarežģītu ceļu trīs gadu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien, 21. jūlijā, “Saulesvija” ievijas Alūksnē un ar svētku auto ieradies svētku vēstnesis un svētku sveicinātājs, organizatoru pārstāvji, vairākas filmēšanas grupas un Latvijas Radio pārstāvji, lai apmēram stundu garās kopābūšanas laikā nodotu svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apgūts svētku repertuārs, veidoti aizraujoši video sveicieni un video priekšnesumi, piedalījušies videoklipu filmēšanā, kā arī iemūžināti šie notikumi video materiālā.

Pie Alūksnes bānīša stacijas – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, lai pēc tam ar vilcieniņu “Severīns” dotos uz laukumu pie administratīvās ēkas, tur tikšanās ar Alūksnes novada pašvaldības pārstāvjiem, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra (ABJC) tautisko deju kolektīva “Enku drenku” dejotājiem un novada tautisko deju grupu pārstāvjiem. Tālāk “Saulesvija” vijas līdz Alūksnes pils parkam, kur pie strūklakām būs sastapšanās ar Alūksnes novada vidusskolas folkloras kopu. Savukārt laukumā pie pils savas sajūtas izspēlēs aktieri no pieciem Alūksnes pilsētas un novada bērnu un jauniešu teātra kolektīviem – ABJC teātris “SnulliS”, ABJC, Alūksnes pilsētas sākumskolas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Bejas un Pededzes pamatskolu improvizācijas teātru dalībnieki.

Video: Inga Sedleniece
Video: Inga Sedleniece

Dodoties uz Pilssalu, pirms tilta – ABJC mūsdienu deju studija “Dejo savam priekam”, bet pie tilta uz plosta “Kaija” – ABJC Stila un šūšanas studijas meitenes. Savukārt Pilssalā pie multifonkcionālās “Alja” ēkas – Alūksnes pilsētas sākumskolas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7. – 9. un 10. – 12. klašu kori.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.