Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Sākta zivsaimnieciskā izpēte Alūksnes ezerā

Šodien, 25. augustā, uzsākta zivsaimnieciskā izpēte Alūksnes ezerā. Tāpēc jārēķinās ar to, ka Alūksnes ezerā var būt izvietoti tīkli, kas ir atzīmēti ar marķētām bojām. Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietes uzsver, ka iedzīvotājiem nav jāuztraucas par tīkliem ezerā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pētniecība Alūksnes ezerā ilgs divas dienas un tā saistīta ar varavīksnes forelēm, kuras tika ielaistas Alūksnes ezerā 2018. gadā un raisījušas daudz diskusijas starp makšķerniekiem. Tā kā iepriekš izskanējuši viedokļi, ka foreles varētu izjaukt dabīgo līdzsvaru Alūksnes ezerā, vai, gluži otrādi, nest kaut kādu labumu, tad mēs to vēlamies arī noskaidrot. Protams, papildus mēs iegūsim arī datus par citām zivīm, bet mērķis ir izpētīt tieši varavīksnes foreli. Tāpēc pētījums būs vērtīgs, jo ar zivju žaunu tīklu palīdzību tiks pētīts, cik viņas ir lielas, kur tās uzturas un ar ko barojas,” stāsta M. Lietuvietis. Pecāk trīs dienas tiks pētīta arī Pededzes upe.

Jau iepriekš ziņojām, ka aģentūra “Alja” jūnijā ieguva atbalstu no Zivju fonda diviem projektu pieteikumiem konkursa pasākumā “Zinātniskās pētniecības programmu finansēšana un līdzdalība starpvalstu sadarbībā zinātniskajos pētījumos zivsaimniecībā” – “Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrāde Pededzes upei Alūksnes novada teritorijā” un “Zivsaimnieciskā izpēte Alūksnes ezerā”.

Vairāk par pašu pētniecību un citiem Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja”  darbiem Alūksnes ezerā lasi turpmākajos laikrakstos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.