Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Rudeni svin ar “Burciņu balli”

Par iecienītu notikumu senioru vidū kļuvusi gadskārtējā “Burciņu balle”, kurā viņi dalās ar sarūpēto rudens ražu, kas pārstrādāta gan sāļos, gan saldos konservējumos. Šogad, lai dažādotu pasākuma norisi, tradicionālais pasākums “Rudens raža azaida galdam”, ko organizēja Alūksnes pilsētas pensionāru biedrība “Sudrabs” un Alūksnes novada pašvaldība, notika Zeltiņu tautas namā un pulcēja seniorus gan no Alūksnes, gan Gulbenes novada. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam pateicīgi Zeltiņu tautas namam un pagasta pārvaldei, ka varam šajās mājīgajās telpās svinēt rudeni, jo rudens ir tik bagāts un košs, ka tas noteikti jāsvin. Rudeni svin arī pati daba, kas nokrāsojusi lapas dzeltenas un sarkanas, kas kā zelts tās krīt lejā pateicībā par to, ko tā ir devusi. Arī cilvēks rudenī saka paldies dabai. Un ne tikai rudenī. Jau, sākot no pavasara, cilvēks dabu mīl, sējot, sastrādājot zemi, izrādot tai cieņu. Vasarā ravē nezāles, lai viss augtu un zaļotu. Tad pienāk rudens, kad sakām paldies dabai par doto ražu. Gudrs bija tas cilvēks, kurš izdomāja, ka visu var likt burciņās, lai raža neaizietu bojā, bet tā tiktu saglabāta… Pensionāru biedrība “Sudrabs” kopā ar Alūksnes novada pašvaldību aicina saimnieces būt drošas un atvērt savus pagrabus, ledusskapjus, paņemt burciņas un doties uz kopēju notikumu, kur visu var pagaršot un kāds to visu arī novērtē,” pasākuma atklāšanā sacīja Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Biedrības “Sudrabs” valdes priekšsēdētāja Gita Tortuze pauda prieku, ka šoreiz pasākumā piedalās arī Gulbenes novada seniori. Diemžēl daudzi Alūksnes novada seniori šogad nevarēja piedalīties “Burciņu ballē’, jo nav ieguvuši vakcinācijas sertifikātus. Toties burciņu šogad bija vairāk nekā pērn – 76. Gulbenes novada pensionāru apvienības vadītāja Anna Vīgante, pateicoties par uzaicinājumu piedalīties šajā notikumā, sacīja: “Draudzība dara daudz ko. Tās rezultātā mēs, gulbenieši, tiekam mācīti, kā pareizi rīkoties ar rudens ražu un to baudīt. Priecājamies, ka alūksnieši grib ar mums draudzēties. Un ja draudzība iet caur vēderu, tad jāsaka – laime, kurp tu ej?””

Gandarīts par to, ka šī tradīcija turpinās, ir tās idejas autors, Alūksnes novada domes deputāts Aivars Fomins, bet Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītāja Elita Laiva pateicās pasākuma organizatoriem par to, ka tieši Zeltiņi šogad izvēlēti par “Burciņu balles” norises vietu un Zeltiņu dziedošo aktieru apvienība “Jautrie podi” pēc divu gadu pārtraukuma kāpt uz skatuves un iepriecināt klausītājus. Pasākuma laikā tā dalībniekiem bija iespēja arī apmeklēt Zeltiņu vēstures krātuvi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Degustācijā pasākuma dalībnieki varēja nobaudīt 30 saimnieku un saimnieču gatavotos sāļos un saldos konservējumus un balsojot noteikt trīs labākos – gan sāļo, gan saldo konservējumu grupā. Sāļo konservējumu grupā par labāko atzina alūksnietes Veltas Skujas saldo čili mājas gaumē, bet saldo konservējumu grupā – zeltinietes Larisas Ūseles ķirbju ievārījumu ar žāvētām aprikozēm. Tika pasniegtas arī vairākas specbalvas. 

Visas saimnieces saņēma pateicības, bet trīs labākie gan sāļo, gan saldo konservējumu gatavotāji – organizatoru sarūpētās balvas.

Pasākuma rīkotāji saka paldies atbalstītājiem – SIA “Alūksnes putnu ferma” un Pāvelam Čornijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.