Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Mālupē atklāj bibliotēkas āra lasītavu

22. maija saulainā pēcpusdiena mālupiešiem un viesiem paliks atmiņā ar kādu jauku notikumu – pie Mālupes bibliotēkas Mālupes pagasta “Mārās” atklāta bibliotēkas āra lasītava, kas tapusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības projektā “Iedvesmas bibliotēka”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mālupes bibliotēka sadarbībā ar arhitektu Jāni Dripi radījusi āra terasi – lasītavu jeb vietu, kur satikties visu paaudžu iedzīvotājiem. Lasītava tapusi, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotājiem, SIA “Timbero Latvia” atbalstam un Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējumam. Tādēļ Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji bija ieradušies kuplā skaitā lūkot, kas visiem kopā izdevies. Apskatīt jauno būvi bija ieradies arī kupls skaits mālupiešu, bibliotekāri un citi interesenti.

Mālupes āra lasītavas projekts guvis jomas ekspertu ievērību 12 bibliotēku projektu konkursā. “Ja tā var teikt, mūs “uzpirka” Mālupes bibliotekāres Daigas Babules ideja ar pievienoto vērtību, jo ar jaunās būves palīdzību mēs dodam otro elpu senam mūra ēkas fragmentam, kas atrodas blakus bibliotēkai, un tā ir arī terases “odziņa”,” stāsta J. Dripe. Alūksnes novada bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa uzsvēra – terases tapšana nav noslēgums, bet sākums – tagad atliek jauno būvi apdzīvot, īstenojot bibliotēkas lasītājiem un lietotājiem saistošas aktivitātes.

Pasākumā piedalījās arī LNB atbalst biedrības vadītāja Karina Pētersone, kura pastāstīja, ka ”Iedvesmas bibliotēka” ir sabiedriski nozīmīgs ilgtermiņa projekts, ko LNB Atbalsta biedrība uzsākusi 2021. gadā, lai atbalstītu un dotu iespēju Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi. “Katru gadu projektā piedalās trīs līdz piecas bibliotēkas ar biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvo pozitīvas pārmaiņas,” viņa teica un pauda prieku par jaunu sakoptu un labiekārtotu vietu arī Mālupē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par projektu stāstīsim laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.