Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Karogs, kas apvieno 10 Vidzemes skolas

Sper kāju drošāk, latvieti!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un augstāk, lepnāk galvu nesi!

Lai skauģi redz un naidnieki,

Ka savā zemē kungs tu esi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā tava zeme, tava valsts.

Ko pats tu guvis cīņas garā.

Tu vienīgais tās sargs un balsts,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās liktenis guļ tavā varā.

2. Cēsu pulka Brīvprātīgās skolnieku rotas karogu ik gadu saņem viena no desmit Vidzemes skolām. Pagājušā gada 4. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija (AVĢ) karogu svinīgi saņēma no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas. Šodien visi desmit skolu skolotāji un skolēni pulcējās kopā, lai būtu klāt brīdī, kad AVĢ svinīgajā ceremonijā nodeva karogu Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijai.

“Apzinoties, ka mūsu dzīvēs nav mazsvarīgu brīžu, mēs saprotam, ka vēstures notikumi veido mūsu šodienu. Un šodienas lēmumi ir priekšnoteikums mūsu nākamajām dienām – gan katram personīgi, gan nācijai un valstij, kurā dzīvojam – Latvijā,” uzrunā pie 7. Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa teica AVĢ direktore Uva Grencione – Lapseniete.

Cēsu pulka skolnieku rotas ceļojošā karoga piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots izteica pateicību visām skolām, skolu direktoriem, skolēniem, pedagogiem par darbu, ko viņi visi paveikuši un uzsvēra, ka šodien noslēdzies kārtējais darba cēliens. “Mēs redzam, ka jūs dariet labas lietas. Šodien mēs atgādinām visiem par mūsu brīvības cīņām, konkrēti par Cēsu pulka skolnieku rotas simbolisko karogu. Karogs ir simbols, kurš apvieno, sauc visus kopā, liek mums domāt un darīt,” uzsvēra G. A. Zeibots.

Vairāk par 2. Cēsu pulka Brīvprātīgās skolnieku rotas karoga tradīciju uzturēšanu skolās un svinīgā pasākuma norisēm Alūksnē, lasiet 14. maija laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.