Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto/ video: Iepazīst sēnes kopā ar mikoloģi Diānu Meieri

Laikā, kad visu Latviju pārņēmis sēņošanas bums, Gaujienas Tautas nams parūpējies, lai mēs iepazīstam to, ko mežā lasām un organizēja tikšanos ar Dabas muzeja mikoloģi, vienu no nule iznākušās “Lielās Latvijas sēņu grāmatas” autori Diānu Meieri. Sēņu lasīšana un pētniecība ir viņas aizraušanās kopš bērnības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mani mēdz aicināt ciemos un stāstīt par sēnēm, bet šoreiz es pati “uzprasījos” atbraukt uz Gaujienu, jo tā man ir sirdij tuva. Mani vecāki ir auguši un mācījušies Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā, un arī esmu pavadījusi savas bērnības vasaras Gaujienā. Atbraucu arī tagad, šovasar jau trešo reizi esmu Gaujienā,” stāsta D. Meiere.

Jautāta, vai Gaujienā aug kādas īpašas, reti sastopamas sēnes, viņa stāsta, ka ka pērn Ainara Gaida ģimene šeit atradusi retas sēnes, un mikoloģe seko, kā tās šeit aug.

D. Meiere atzīst, ka cilvēki arvien vairāk pievēršas dabas pētniecībai, un interesējas arī par sēnēm. “Pirms sešiem gadiem Rēzeknes pusē atradām cūktrifeli, kas nav smalkā itāļu trifeļsēne, bet tās tuva radiniece. Pēc tam no šīs puses nāca daudz ziņojumu par atrastām trifelēm, tā kā ir vērts meklēt. Otra vieta, kur tās tika atrasts, ir Aizpute. Nu, tad meklējiet, jābūt arī kaut kur Latvijas vidū,” saka mikoloģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās “Sēnes – ne tikai ēdamās!” laikā D. Meiere pastāstīja par lielo sēņu daudzveidību, un tiešām – to sugu ir trīsreiz vairāk nekā augu sugu, kā arī par sēņu plašu izmantošanu. Pati pētniece ar sēnēm krāso šalles, kuras redzēsiet arī foto galerijā. Varējām aplūkot un iegādāties arī D. Meieres un Initas Dānieles “Lielo Latvijas sēņu grāmatu.” Vairāk par sēnēm un sēņošanu – lasiet 11. septembra laikrakstā.

Mikoloģe Diāna Meiere sēņu cienītājus Gaujienā iepazīstina ar luminiscējošām sēnēm, kā arī dziju, kas no tām krāsota.

Video: Sandra Apine

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja atsevišķām sēnēm uzpūš siltu elpu un labi ieskatās, var redzēt, kā tās izpūš sporu mākonīti. To sēņu entuziastiem Gaujienā demonstrēja sēņu pētniece Dace Meiere. Pamēģiniet arī jūs!

Video: Sandra Apine

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.