Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Atklāj Teodora Paulovica gleznu izstādi “Atgriešanās”

Šodien Alūksnes Kultūras centrā atklāja viena no ievērojamākajiem Alūksnes novada māksliniekiem – Teodora Paulovica gleznu izstādi “Atgriešanās”. Izstādes nosaukums ir simbolisks, jo tā ir veltījums mākslinieka 110 gadu jubilejai un viņa atgriešanās savā dzimtajā novadā. Kā stāsta izstādes kurators Gints Burāns, ideja par tās rīkošanu radusies novadniekam un izstādes mecenātam Ralfam Kļaviņam. Izstādē skatāmas 42 gleznas, kurās mākslinieks atainojis Alūksnes novadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Meistara soļi atkal dzirdami mūsu pusē, jo cilvēks aiz sevis atstāj ne tikai pieskārienus un pirkstu nospiedumus, bet arī soļus un pēdu nospiedumus. Esi sveicināts mājās, Meistar!” izstādes atklāšanā sacīja Alūksnes novada Kultūras centra direktores vietniece Sanita Eglīte un uzsvēra, ka Alūksnes Kultūras centra darbinieki ir priecīgi un lepni, būt par mājām šai izstādei ar zīmīgu nosaukumu “Atgriešanās”, kas tapusi, pateicoties daudzu cilvēku sadarbībai, bet atgriešanās sākums meklējams meistara brāļa Miervalža Paulovica domās un darbos, jo viņš pēc mākslinieka nāves saglabāja T. Paulovicagleznu kolekciju.

Par T. Paulovica radošo devumu izstādes atklāšanā stāstīja Dr. Art. Kristīne Ogle, savukārt caur laikmeta prizmu skatīja mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Uz izstādes atklāšanu bija pulcējušies mākslinieka radi, alūksnieši un tie, kuriem mākslinieka vārds izsaka kvalitāti, aizrautību mūsu pusē Alūksnē un visā Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.