Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Alūksnes zonālajam valsts arhīvam 60

Saulainajā 15. maija pēcpusdienā Alūksnes novada bibliotēkā pulcējās alūksnieši, lai atskatītos uz Alūksnes zonālā valsts arhīva 60 gadiem – šī iestāde glabā mūsu vēsturi. Alūksnes zonālā valsts arhīva direktore Solvita Jermacāne kopā ar darbiniecēm iepazīstināja klātesošos ar galvenajiem darbības virzieniem, kas šo gadu laikā īpaši nav mainījušies. Protams, mūsdienās ir notikusi pāreja uz jaunajām tehnoloģijām, bet darba princips ir saglabājies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zonālie valsts arhīvi ir Latvijas Nacionālā arhīva teritoriālas struktūrvienības, kas nodrošina Nacionālajā dokumentārajā mantojumā iekļaujamo dokumentu uzkrāšanu, uzskaiti, saglabāšanu un izmantošanu Latvijas Republikas pašvaldību teritorijās.

Rūpniecības ielā arhīvs atrodas jau 30 gadus. “Pateicoties arhīva ģenerāldirekcijas nopietnajai attieksmei pret dokumentu saglabāšanu, esam gandarīti, ka arī šodien varam sniegt izziņas un citus dokumentus par privatizācijām un cita veida procesiem. Šobrīd tas ir ļoti aktuāli, jo ļoti daudzas privatizētas mājas, fermas, būves, līdz šai dienai nav sakārtotas, valsts izveidojusi jaunus noteikumus un tāpēc uz šo brīdi mums ir darba pilnas rokas,” saka S. Jermacāne.

Vairāk par Alūksnes zonālā valsts arhīva darbību lasiet laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.