Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uz kapsētu ar kājām?

Foto: pixabay.com

Iedzīvotāji redakcijai jautā par autobusu kustību kapusvētkos. 1. jūlija publikācijā “Alūksnes Novada Vēstīs” minēts, ka sakarā ar ierobežojumiem, kādi valstī noteikti publisku pasākumu apmeklētāju skaitam, šogad Alūksnes iedzīvotāji Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos apglabātos tuviniekus aicināti pieminēt un viņu kapu kopiņas sakopt 1. un 2. augustā visas dienas garumā vai arī citā sev piemērotā laikā, cerībā, ka nākamgad kapusvētki varēs notikt, kā tas Alūksnē pierasts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuviniekus aicināts pieminēt dievkalpojumos, kas notiks Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Sv. Bonifācija Romas katoļu baznīcā. Tāpat tiek ziņots, ka bezmaksas papildu autobusu reisi netiks nodrošināti, jo kapusvētki netiek organizēti.
Par autobusu nekursēšanu ir sašutusi kāda kundze no Alūksnes, jo viņa uzskata, ka šajās dienās cilvēku pieplūdums Alūksnes kapsētās būs tāpat. “Man sāp sirds par to, ka cilvēki, pensionāri nevarēs nokļūt pie savu tuvinieku kapiņiem. Kā cilvēki tiks uz kapsētu? Tik daudz cilvēku brauc no laukiem šajās dienās, lai sakoptu kapiņus. Pilsētas autobuss kursē reti, vai tiešām nevarēja padomāt par vēl kādu papildreisu, lai cilvēki varētu nokļūt pie saviem tuvajiem, kaut nolikt kādu ziediņu. Man nevajag kapusvētkus un bezmērīgos pūļus. Visi zina, ka kapu kalns nav tas ērtākais maršruts. Reisiem nebūtu jābūt tik regulāri, kā kapusvētkos ierasts – kā autobuss pilns, tā brauc prom, tāpat es būtu ar mieru arī samaksāt biļetes cenu. Iespējams, kāda privātpersona būtu gatava nodrošināt šādu pakalpojumu kapusvētku dienās,” saka alūksniete.
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa skaidro: “Nav tā, ka autobuss vispār uz kapsētu nekursēs. Visi ierastie reisi notiks. Ja mēs kā pašvaldība organizētu papildu reisus, tas nozīmētu, ka mēs organizējam kapusvētkus, bet šogad sakarā ar vīrusa ierobežojumiem pieņemts lēmums to nedarīt. Aicinām cilvēkus būt saprotošiem – aizgājējus pieminēt un kapu kopiņas sakopt gan 1. un 2. augustā, gan jebkurā citā sev ērtā laikā.”

Autobusu kustības saraksts vietējās nozīmes maršrutā uz/no kapsētas

Diena (1. un 2. augusts) No Alūksnes autoostas atiet No kapsētas atiet
S. 7.21 7.40
S.; Sv. 8.00 8.38
S.; Sv. 11.26 11.43
S.; Sv. 13.11 13.31
S.; Sv. 14.21 14.38
S.; Sv. 16.36 16.53
S.; Sv. 17.31 17.48
S.; Sv. 18.26 18.43
S.; Sv. 19.36 19.53

Avots: Valsts Autotransporta direkcija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.