Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vadot elektroskrejriteni, gūst smagas traumas; Policija atgādina par drošību

Foto: Publicitātes/ attēlam ilustratīva nozīme

11. maijā īsi pēc pusdienlaika Valmierā, Tērbatas ielā vīrietis, braucot ar elektroskrejriteni, iebrauca sētā un krita, gūstot smagas traumas. Cietušais vīrietis nogādāts medicīnas iestādē. Policija atgādina, lai droši iekļautos ceļu satiksmē, elektroskrejriteņu vadītājiem ir jāzina un jāievēro jaunais regulējums Ceļu satiksmes noteikumos, informē VP pārstāve Zane Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējo gadu laikā elektroskrejriteņu popularitāte ir strauji augusi visā Latvijā un arī Valmieras pilsētā satiksmes dalībnieki sāk aktīvāk izmantot elektroskrejriteņus. Arvien biežāk uz ielām redzam dažādu vecumu cilvēkus, kas izbauda atpūtu vai pat dodas uz darbu un mājās uz elektroskrejriteņa. Lai arī to var uzskatīt par efektīvu un mūsdienīgu pārvietošanās līdzekli, ir dažas svarīgas lietas, kas būtu jāatceras, lai piedalīšanās satiksmē būtu droša un patīkama.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka vakar, 11. maijā, valdība apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), kuros noteikts regulējums elektroskrejriteņiem. Normatīvais regulējums paredz elektroskrejriteņu pārvietošanos gan pa gājēju ietvēm, gan veloceļiem, gan brauktuvēm, vienlaikus nosakot stingras prasības, kas jāievēro elektroskrejriteņu vadītājiem, lai pārvietošanās neapdraudētu pašus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Valsts policija atgādina, kas jāņem vērā elektroskrejriteņu vadītājiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim.
  • Elektroskrejriteņa vadītājs nedrīkst transportlīdzekli vadīt alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē;
  • Ar elektroskrejriteni nedrīkst pārvietoties vairāk nekā viena persona, kā arī nevar vest kravu;
  • Ir atļauts šķērsot gājēju pāreju, nenokāpjot no skūtera, taču obligāti jāpārliecinās, ka autovadītājs tevi redz, kā arī jāsamazina ātrums;
  • Eletroskrejriteņu maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā.

Elektroskrejriteņi zināmā mērā atvieglo pārvietošanos pilsētās un ir videi draudzīgāki, taču to vadītājiem ir jābūt atbildīgiem un uzmanīgiem, lai netraucētu citiem satiksmes dalībniekiem, kā arī, lai izvairītos no traumām. Valsts policija atkārtoti atgādina, lai brauciens būtu drošs un patīkams, pirms brauciena iepazīsties ar drošības noteikumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.