Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Policijas reidā skolā rodas aizdomas par narkotisko vielu lietošanu

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Ar mērķi atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, un novērst to lietošanu, Valsts policija regulāri rīko profilaktiskos pasākumus izglītības iestādēs. Šāds reids pirmdien, 4. oktobrī, notika arī Alūksnes novada vidusskolā, kur uzsākti 10 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ik pa laikam Alūksnes policijas iecirkņa apkalpojamā teritorijā notiek profilaktiska rakstura pasākumi, un tematika ir atkarīga no konkrētā brīža aktualitātes. Pastiprināti kontrolējam pārvadāšanas noteikumu, enerģijas dzērienu tirdzniecības noteikumu ievērošanu, tagad – apreibinošu vielu klātbūtni skolās. Indikācijas par šo problēmu pašlaik Latvijā ir aktuālas. Skolas vecuma jaunieši smēķē un lieto alkoholu, bet, kā zināms, likumdošana līdz 18 gadu vecumam aizliedz to darīt. Tādēļ arī notiek profilaktiskie pasākumi ar mērķi šīs darbības ierobežot,” skaidro Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa priekšniece Valda Gibala – Lesiņa.

Profilaktiskajā pasākumā Alūksnes novada vidusskolā pieaicināts arī dienesta suns ar īpašām prasmēm konstatēt tabakas izstrādājumu vai narkotisku vielu klātbūtni. Reida laikā apsekotas sešas klases un uzsākti 10 administratīvā pārkāpuma protokoli par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu. Viena persona aizdomās par iespējamu narkotisko vielu lietošanu nogādāta uz pārbaudi medicīnas iestādē. “Likumsakarīgi, ka ik pa laikam konstatē aizliegto vielu lietošanu jauniešu vidū, taču būtiskam satraukumam par narkotisko vielu izplatību Alūksnes novadā nav pamata, šī teritorija ne ar ko neatšķiras no citām Latvijā,” komentē V. Gibala – Lesiņa, atgādinot, ka šādi profilaktiski pasākumi turpināsies arī citās skolās, par tiem iepriekš neinformējot.

Direktore komentē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa laikrakstam apstiprina notikušo, taču par to nav pārsteigta, aicinot vecākus vairāk sekot līdzi bērnu gaitām un viņu kabatas naudas izlietojumam. “Alūksne nav atrauta no pārējās teritorijas, un arī te notiek viss tas pats, kas citās Latvijas skolās, kur septembrī notikušas šādas pārbaudes. Atbalstoši, ka policija rīko šādus reidus, kas arī Alūksnes novada vidusskolā notika ļoti korekti, neradot lieku ažiotāžu. Par apreibinošu vielu lietošanas kaitīgumu runājam visos mācību priekšmetos, sākot no bioloģijas un beidzot ar sportu, kontrolējam smēķēšanu skolas tuvumā – tik, cik skolai ir teikšana, taču varbūt reizēm šāda policijas klātbūtne dod vairāk rezultātus. Pārsteigums vienīgi ir tas, ka vecāki nav zinoši par savu bērnu kaitīgajiem paradumiem. Aicinātu biežāk ieskatīties sava skolēna penālī, kur tiek slēptas elektroniskās cigaretes. Jā, narkotiskās vielas var būt pārsteigums, taču ne tas, ka atvase smēķē, tādēļ varbūt vecākiem jāpievērš lielāka uzmanība gan bērna veselībai, gan tam, kā tērē ģimenes budžetu,” saka I. Līviņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.