Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pēdējā pusgadā pieaudzis automašīnu lukturu zādzību skaits

Pēdējos sešos mēnešos divas reizes pieaudzis automašīnu lukturu zādzību skaits, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija informē, ka laikā no 2020.gada 1.septembra līdz 2021.gada 28.februārim valstī reģistrētas 476 automašīnu lukturu zādzības. 370 zādzības reģistrētas Rīgas reģionā, kam seko Zemgales reģions, kur sešu mēnešu periodā reģistrētas 66 automašīnu lukturu zādzības.

Iepriekšējā gadā šajā pašā periodā valstī kopumā reģistrētas 235 lukturu zādzības. Vislielākais lukturu zādzību pieaugums bija vērojams tieši pērnā gada nogalē, taču arī šā gada pirmajos divos mēnešos būtiski audzis šo noziegumu skaits, ja salīdzina ar iepriekšējo gadu.

Valsts policijas statistika liecina, ka īpaši pieaudzis tieši “Volvo” markas lukturu zādzību skaits. Proti, pēdējā pusgada statistika liecina, ka 71% gadījumu zagļi izvēlējušies tieši “Volvo” lukturus, visbiežāk – “Volvo V70” un “Volvo XC90”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudz mazāk zagti “Volkswagen”, “BMW” un “Porsche” markas automašīnu lukturi. Savukārt citu marku lukturi nozagti vien 5% gadījumu.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes otrās nodaļas priekšnieks Māris Priednieks norāda, ka lielais “Volvo” markas automašīnu lukturu zādzību skaits ir saistāms ar pieaugušu pieprasījumu pēc šīm detaļām. Pieprasījumu sekmē arī zādzību skaita pieaugums.

Valsts policija aktīvi strādā, lai atklātu šos noziegumus. Šogad ir aizturētas septiņas personas, kas tiek turētas aizdomās par automašīnu lukturu zādzībām. To vidū arī viena personu grupa, kuras dalībnieki zaguši automašīnu lukturus Rīgas un Latgales reģionā. Noskaidroti un aizturēti arī zagto detaļu uzpircēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija un automašīnas drošības eksperti norāda, ka būtiska loma automašīnas lukturu aizsardzībā ir arī pašu īpašnieku rūpēm par drošību un papildus drošības aprīkojuma uzstādīšanai.

SIA “Autonams” speciālisti izdala četras pakāpes automašīnu detaļu aizsardzībā no zagļiem. Pirmā ir vizuālā aizsardzība jeb lukturu marķēšana. Otrā aizsardzības pakāpe – skaņas un gaismas signalizācijas ierīkošana. Trešais aizsardzības pasākums ir mehāniskā motora pārsega bloķētāja ierīkošana, kas apgrūtina motora pārsega atvēršanu. Ceturtā līmeņa aizsardzība ir lukturu stiprinājumu bloķētāju ierīkošana.

Attēlam ilustratīva nozīme/ Pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.