Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pabeidz izmeklēšanu lietā par slepkavības mēģinājumu

Pagājušā gada februārī Alūksnes novadā kāds vīrietis ar šaujamieroci mēģināja nogalināt darba kolēģi. Krimināllietas virzība bija ilga, bet tagad tā nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lietas izmeklēšanu veica Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Kriminālpolicijas birojs, šī gada novembrī to pabeidza un nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par slepkavības mēģinājumu. Par minēto noziegumu vienai personai piemērots aizdomās turētā statuss,” stāsta VP VRP vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Pavērš šaujamieroci pret kolēģi

Tolaik Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta un 15. panta ceturtajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par nozieguma mēģinājumu, kas tieši vērsts uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ. Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā, pamatojoties uz iegūtajiem pierādījumiem, viena persona tika atzīta par aizdomās turēto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis pagājušā gada februārī, izmantojot šaujamieroci, mēģināja nogalināt darba kolēģi. Sākotnēji vīriešu starpā izcēlās sadzīves rakstura konflikts, kā laikā aizdomās turētais izteica mutiskus draudus kolēģi noslepkavot. Tās pašas dienas vakarā aizdomās turētais, būdams stiprā alkohola reibumā, proti, 3,17 promiles, ieradās kolēģa īpašumā un pavērsa līdzi paņemtā šaujamieroča stobru pret kolēģi, un, nolūkā viņu noslepkavot, izdarīja vienu šāvienu vīrieša virzienā. Veicot izmeklēšanas darbības, aizdomās turētais vīrietis tika aizturēts un piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums,” stāsta Z. Vaskāne. Sīkākas detaļas par konflikta būtību vai notikuma vietu policijas pārstāve nesniedz, balstoties uz personu datu aizsardzības likumu.

Draud pat mūža ieslodzījums

Policijas pārstāve informē, ka par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. “Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess par slepkavības mēģinājumu. Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada novembra beigās pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai,” stāsta Z. Vaskāne, norādot – šādu smagu pārkāpumu gadījumā ir normāli, ka lietas virzība ir tik ilga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija arī vērš uzmanību, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. Sekosim lietas virzībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.