Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nepilna mēneša laikā policija konstatējusi vismaz 609 Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus

Foto: LSM

Ārkārtējās situācijas laikā epidemioloģiskās drošības jomā Valsts policija (VP) kopumā sākusi 609 administratīvā pārkāpuma procesus, no tiem visvairāk sākti par masku nelietošanu un nereģistrēšanos pēc ieceļošanas Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta aģentūra Leta informēja, ka kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas līdz 30.novembrim, VP uzraugot, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kopumā ir sākusi 609 administratīvā pārkāpuma procesus. Tāpat, veicot preventīvas pārbaudes, doti vairāki preventīvi norādījumi.

Visvairāk procesi uzsākti tieši par mutes un deguna aizsega nelietošanu – kopumā 221, vēl 57 procesi sākti par pašizolācijas neievērošanu, 205 procesi par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā “covidpass.lv”, bet 26 procesi par distancēšanās prasību neievērošanu.

Tāpat 40 administratīvā pārkāpuma procesi sākti par vairāk nekā desmit personu piedalīšanos privātā pasākumā, septiņi procesi par vairāk nekā 50 personu piedalīšanos sapulcēs, piketos un gājienos un 53 procesi par citiem gadījumiem, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas vai patlaban aizligegto skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Minētajā laika posmā, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus, VP sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 19 006 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 522 izsaukumiem, 934 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Aizvadītajā piektdienā VP vienlaicīgi visā Latvijā veica atkārtotas preventīvas pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tiek ievērots valdības pieņemtais lēmums par obligātu sejas masku lietošanu publiskās iekštelpās. Policija kopumā veica vairāk kā 800 preventīvās pārbaudes, no tām 112 – tirdzniecības centros. Lielākoties noteiktie ierobežojumi un drošības prasības tika godprātīgi ievērotas – iedzīvotāji ir bijuši atbildīgi un lietojuši mutes un deguna aizsegus, atzina VP. Šajās pārbaudēs likumsargi kopumā 96 gadījumos ir devuši preventīvus norādījumus par nepieciešamību lietot mutes un deguna aizsegus.

Policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpēc lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši. 

Kaut arī vairums iedzīvotāju ir bijuši atbildīgi un ir ievērojuši noteiktās prasības, konstatējot klajus pārkāpumus, aizvadītajā sestdienā, tika sākti 11 administratīvā pārkāpuma procesi par sejas masku nelietošanu.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā, pārbaudot personas, kuras pēdējo desmit dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 26 597 telefona zvanus un 4613 izbraukumus.

VP atgādina, ka ierodoties Latvijā no jebkuras valsts, ir jāaizpilda elektroniskais apliecinājums mājaslapā “covidpass.lv”. Savukārt, ja cilvēks ieradies no valsts, kura Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ir norādīta kā valsts ar nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, ir arī jāievēro desmit dienu pašizolācija.

Informācijas sistēmā “covidpass.lv” šobrīd ir reģistrējušās aptuveni 17 761 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Šis skaitlis katru dienu mainās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.