Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lietas izskatīšana var ieilgt

Joprojām nav lēmuma administratīvajā procesā un disciplinārlietā, kurā, iespējams, iesaistītas divas vietējās policijas amatpersonas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Disciplinārās uzraudzības vecākais inspektors informē, ka lietas izskatīšana atbilstoši specifikai, kad transportlīdzekļa vadītājs ir atstājis notikuma vietu pēc satiksmes negadījuma, turpinās, un par lēmuma pieņemšanu patlaban ir pāragri spriest. Patiesības noskaidrošanā liela nozīme būs arī ekspertīzei, kuras atzinums vēl nav saņemts,” Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne aktualizē izmeklēšanas gaitu un disciplinārlietas pašreizējo statusu.

Iespējams, var arī reabilitēt

“Saistībā ar dienesta pārbaudi var pateikt to, ka tā ir pabeigta, un abas amatpersonas ir pārceltas zemākos amatos, kur satiksmes uzraudzība nav primārais dienesta pienākums. Tomēr, kā jebkurā gadījumā, nedrīkstam aizmirst, ka persona netiek uzskatīta par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta. Šādā gadījumā nav izslēgts, ka var tikt izskatīta iespēja par policijas darbinieka reabilitēšanu dienesta gaitā,” saka Z. Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Joprojām gaida slēdzienu

Uz repliku, ka šīs ziņas saņēmām jau pirms mēneša, un vai tā ir normāla prakse tik ilgi izmeklēt administratīvo lietu, Z. Vaskāne atbild – jā.

“Līdz šim vēl nav pabeigta administratīvā procesa izskatīšana un lēmums nav pieņemts. Ir jāpierāda, ka šis pārkāpums ir konkrētajā administratīvajā lietā izdarīts. Ir lietas, ko izmeklētāji nevar ietekmēt, un šajā gadījumā tas ir ekspertīzes slēdziens, ko mēs vēl joprojām gaidām,” precizē policijas pārstāve. Jautāta, kāds būtu izskatīšanas maksimālais termiņš, Z. Vaskāne skaidro, ka administratīvā pārkāpuma procesu pēc likumdošanas var izskatīt līdz pat deviņiem mēnešiem. “Izskatīšanas termiņa ziņā vēl nav ilgs laiks pagājis,” viņa saka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājuši četri mēneši

Jāatgādina, ka pagājuši četri mēneši kopš 26. janvārī notikušā ceļu satiksmes negadījuma Uzvaras un Latgales ielu krustojumā, Alūksnē, kur negadījuma izraisīšanā un aizbraukšanā no notikuma vietas aizdomās turēta Valsts policijas amatpersona. Savukārt otra amatpersona – par līdzdalību. Administratīvās lietas materiālus izskata Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde Valmierā. Arī pārvaldes vadība pirms mēneša laikrakstam apstiprināja: tas nav nekas neparasts, ka lietās, kur aizdomu ēna krīt uz policijas darbiniekiem, izmeklēšana ir ilgāka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Ha…šai lietā ir liecinieks,kurš tieši ir redzējis abuš šos policistus notikuma vietā……redz,ar to ir par maz’.
    Tauta netic jums policija….kauns….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.