Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izglītības iestādē Smiltenē policija konstatē 14 pārkāpumus

9. februārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar Smiltenes novada Pašvaldības policiju un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas Kinoloģijas nodaļu ar dienesta suņiem Kimu, Rybiju, Raptoru un Rago veica profilaktiskos pasākumus kādā izglītības iestādē Smiltenē ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko un psihotropo vielu aprite, lietošana, glabāšana un lietošana nepilngadīgo skolēnu vidū. Profilaktiskās pārbaudes laikā izglītības iestādē tika konstatēti 14 pārkāpumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Profilaktiskās pārbaudes laikā izglītības iestādē pārbaudītas 393 personas. Pārbaudē pie nepilngadīgām personām kopumā tika atrastas vairākas elektroniskās smēķēšanas ierīces, bezakcīzes cigarešu paciņa, tvertnes ar smēķēšanas šķidrumiem, kas paredzētas elektroniskajām cigaretēm un košļājamā tabaka (snuss).

Par konstatēto Valsts policijā kopumā ir uzsākti 14 administratīvā pārkāpuma procesi – 13 administratīvā pārkāpuma procesi par tabakas izstrādājumu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanu vai glabāšanu un viens administratīvā pārkāpuma process akcīzes preču aprites jomā. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes rīko galvenokārt pēc skolas vadības iniciatīvas un pieteikuma, kā arī gadījumos, ja saņemti signāli no apkārtējiem, ka notiek tabakas izstrādājumu lietošana nepilngadīgo vidū. Šādas pārbaudes notika iepriekš un notiks arī turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.