Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Deviņu dienu laikā krāpnieki no iedzīvotājiem izkrāpuši aptuveni 261 000 eiro

Foto: Valsts policija

Neskatoties uz nepārtrauktiem Valsts policijas un banku brīdinājumiem un aicinājumiem iedzīvotājiem būt vērīgiem un uzmanīgiem, Valsts policija laika posmā no 4. septembra līdz 12. septembrim kopumā ir saņēmusi 56 iesniegumus par gadījumiem, kad personām ir izkrāpti finanšu līdzekļi. Kopumā šo deviņu dienu laikā noziednieki no iedzīvotājiem izkrāpuši aptuveni 261 000 eiro. Jāatzīmē, ka lielākoties iedzīvotāji ir vērīgi un nepakļaujas krāpnieku aicinājumiem, tomēr var novērot, ka aizvien no personām ar viltu tiek izvilināta personīgā informācija, vēstīts Valsts policijas mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien, 8. septembrī,  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī tika saņemts iesniegums no sievietes, kurai laika posmā no šī gada 4. februāra līdz 5. maijam, sazinoties ar viltus banku darbiniekiem, izkrāpti 25 000 eiro.

Piektdien, 10. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī tika saņemts iesniegums no kādas sievietes, kura noticēja viltvāržiem un piekrita izpaust savu personīgo informāciju un bankas konta datus, kā rezultātā no personas bankas konta pazuda 12 950 eiro.

Sestdien, 11. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknī tika saņemts iesniegums no kādas sievietes, kura telefonsarunas laikā noticēja, ka zvana “SEB” bankas darbinieks. Viņš, informējot par it kā aizdomīgām darbībām personas kontā, pieprasīja sievietei atklāt savus personas un bankas datus. Tā rezultātā vēlāk no sievietes bankas konta tika noņemti 25 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiemin, ka noziedznieki izdomā arvien jaunus veidus, kā nelikumīgi iegūt finanšu līdzekļus. Lai pasargātu sevi, Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem, sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju!  Ja zvanītāja numurs nav pazīstams, tad sarunas laikā esiet piesardzīgi un neizpaudiet personīgo informāciju. Ja telefonkrāpnieki steidzina un mudina pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, tad pārtrauciet sarunu!

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī rakstīt iesniegumu Valsts policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā – https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.