Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Būsim uzmanīgi ar uguni

No 26. aprīļa visā mūsu valsts teritorijā noteikts ugunsnedrošais laika posms, paredzot virkni drošības nosacījumu, kas šajā laikā jāievēro gan meža īpašniekiem, gan jebkuram tā apmeklētājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šajā laikā iedzīvotājiem un meža īpašniekiem ir jānodrošina ugunsdrošības prasības meža zemēs. Uzturoties mežos un purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem, aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus. Aizliegts bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta attiecīgo teritoriālo struktūrvienību veikt jebkāda veida dedzināšanu. Mežā aizliegts dedzināt atkritumus, ciršanas atliekas un kurināt ugunskurus, braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu ārpus ceļa, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku,” brīdina Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības jautājumos Pēteris Drozdovs.

Valsts meža dienests organizē arī dežūras uguns novērošanas torņos. No šiem torņiem mežu novēro, un, ja virs koku galotnēm var redzēt dūmus, iespējams noteikt, kurā vietā tas deg. “Tāpēc svarīgi, lai bez saskaņošanas ar Ziemeļaustrumu virsmežniecību netiktu veikti nekādi dedzināšanas darbi, kas rada lielus dūmus, lai netiktu maldināti uguns novērošanas torņu dežuranti un lai neizsludinātu viltus trauksmi,” norāda P. Drozdovs.

Meža īpašniekiem vai valdītājiem jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, kas ugunsgrēka gadījumā liegtu ugunsdzēsības tehnikai brīvi pārvietoties. “Meža īpašnieku pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību pēc meža ugunsgrēka likvidācijas, lai novērstu tā atkārtotu izcelšanos,” atgādina inženieris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja ir ievērota meža degšana vai aizdomīgi meža ugunsgrēka dūmi, jāzvana Ziemeļaustrumu virsmežniecības operatīvajam dežurantam vai uz vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru. Jo ātrāk notikuma vietā ieradīsies ugunsdzēsēji un uzsāks dzēšanu, jo ātrāk to likvidēs un degšanas nodarītais postījums būs mazāks. “Ceram uz sadarbību! Esiet uzmanīgi ar uguni!” aicina P. Drozdovs.

Aizdomīgu dūmu gadījumā zvaniet!

  • Ziemeļaustrumu virsmežniecības operatīvajam dežurantam, tālruņa numurs – 28314010.
  • Vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa numurs – 112.

Avots: Ziemeļaustrumu virsmežniecība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.