Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī Alūksnē valsts policija veikusi preventīvas pārbaudes

Valsts policija sestdien, 21. novembrī, vienlaikus visā Latvijā veica preventīvas pārbaudes ar mērķi pārliecināties un uzraudzīt, vai tiek ievērots valdības pieņemtais lēmums par obligātu sejas masku lietošanu publiskās iekštelpās. Alūksnē policija kopumā veica 33 preventīvās pārbaudes. Pārkāpumi netika konstatēti, “Alūksniešiem.lv” vēsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija kopumā veica gandrīz 700 preventīvās pārbaudes visā Latvijā, no tām 102 pārbaudes ir veiktas tirdzniecības centros. Vidzemē policija kopumā veica gandrīz 196 preventīvās pārbaudes visā Vidzemē, no tām 40 pārbaudes ir veiktas tirdzniecības centros. Savukārt divos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Jāteic, ka lielākoties noteiktie ierobežojumi un drošības prasības tika godprātīgi ievērotas – iedzīvotāji ir bijuši atbildīgi un lietojuši mutes un deguna aizsegus.

Kā jau arī iepriekš esam minējuši, arī policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. Tāpēc lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši. Šajās pārbaudēs likumsargi kopumā 65 gadījumos ir devuši preventīvus norādījumus par nepieciešamību lietot mutes un deguna aizsegus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr jānorāda, ka lai gan vairums iedzīvotāju ir bijuši atbildīgi, ievērojot noteiktās prasības, diemžēl konstatēti arī pārkāpumi, kad personas, atrodoties publiskās iekštelpās, klaji neievēro noteiktās drošības prasības. Līdz ar to astoņos gadījumos ir uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par sejas masku nelietošanu.

Vēršam uzmanību, ka arī turpmāk policija veiks šādas pārbaudes, lai uzraudzītu, vai tiek ievērotas Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanai noteiktās drošības prasības. Aicinām gan komersantus, gan iedzīvotājus būt atbildīgiem – gan pret savu, gan līdzcilvēku veselību un drošību – un ievērot šos pastiprinātos piesardzības pasākumus.

Atgādinām, ka no 19. novembra veikalos un citās pakalpojuma sniegšanas vietās obligāti ir jālieto sejas maskas tā, lai tiktu nosegts deguns un mute, pretējā gadījumā, ja tas netiks ievērots, personas var saukt pie atbildības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nepulcējieties, izmantojiet sejas maskas pārtikas veikalos, aptiekās un citās sabiedriskās vietās, ievērojiet divu metru distanci no citiem apmeklētājiem, kā arī bieži mazgājiet rokas. Lai situācija uzlabotos un Covid-19 izplatība mazinātos, šos ierobežojumus un drošības prasības nepieciešams pielāgot ikdienas dzīvei un iemācīties ar to sadzīvot, tāpēc policija aicina izturēties pret tiem atbildīgi un tos ievērot.

Foto: Pexels/ Attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.