Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā vairākiem jauniešiem policija piemēro naudas sodu par agresīvu braukšanu apdzīvotā vietā

Foto: Santa.lv

 Vakar, 1.decembrī, Alūksnes novadā vairākiem jauniešiem policija piemēroja naudas sodu par agresīvu braukšanu apdzīvotā vietā, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija atgādina, ka agresīva braukšana ir likumpārkāpums, kas ir aktuāls visās sezonās, un var novest pie traģiskām sekām.

Valsts policijas pārstāve Zane Vaskāne stāstīja, ka vakar Alūksnes novadā VP, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, īsā laika posmā sāka trīs administratīvo pārkāpumu procesus par agresīvu transportlīdzekļa vadīšanu, kas izpaudās kā apzināta sānslīdes radīšana, vairākkārtēja braukšanas joslu mainīšana un pilnīga ceļu satiksmes noteikumu prasību ignorēšana.

Tāpat tika konstatēts, ka viens transportlīdzeklis nebija aprīkots ar normatīvajos aktos noteikto protektora dziļumu riepām. Vēl kāds autovadītājs, pārvērtējot savas spējas, ignorējot ceļu satiksmes noteikumus un ceļu satiksmes likuma prasības, netika galā ar transportlīdzekļa vadību un nobrauca no ceļa braucamās daļas grāvī. Notikuma vietā policija pieņēma lēmumu piemērot naudas sodu, sacīja Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par agresīvu braukšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70-280 eiro un sešus soda punktus. Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks uzsver, ka pārgalvīgi autovadītāji – adrenalīna cienītāji nodarbojas ar “driftēšanu” pilsētas lokveida krustojumos un lielajos stāvlaukumos, apdraudot sevi un pārējos ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī radot apdraudējumu privātpersonu, pašvaldības un valsts īpašumam. 

“Šāda braukšana pa pilsētas ielām, stāvlaukumiem, koplietošanas autoceļiem nav uzskatāma par drošas braukšanas prasmju apgūšanu ziemas sezonā, bet gan ir uzskatāma par izklaidi un saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem kvalificējama kā agresīva braukšana,” uzsvēra Lūks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP atgādina, ka agresīva braukšana ir apzināta vadītāja ļaunprātīga rīcība, pārkāpjot tiesību aktos noteikto kārtību ceļu satiksmē, kas rada bīstamību ceļu satiksmes kustības drošībai un apdraudējumu citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Policija aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par šādiem pārkāpumiem, fiksējot pārkāpumus videoiekārtās, un tos iesniegt VP jautājuma lemšanai par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu. Lai reaģētu operatīvi, jāzvana Valsts policijai pa tālruni 110.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.