Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē plāno skatīt tiesā “aizmirstu” krimināllietu par sievietes izvarošanu 1993.gadā

Foto: pixabay.com

Vidzemes rajona tiesa Alūksnē plāno skatīt krimināllietu par sievietes izvarošanu 1993.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Radio vēstīja, ka apsūdzētais šajā kriminālprocesā ir Oļegs Mihailovskis. 1993.gadā īsi pēc noziegumu pastrādāšanas viņš tika aizturēts, taču drīz atbrīvots un pēc tam pazudis. Tika uzskatīts, ka viņš dzīvo Ukrainā. Sākotnēji policija viņu meklējusi, taču kopš 2004.gada arī tas vairs netiek darīts.

Pirms pāris gadiem Mihailovskis pat ieradies Latvijā un valsts iestādēs nomainījis sev pasi. Neviens viņu neaizturēja un neko nedarīja, lai nogādātu tiesā, lai arī skaitās, ka Mihailovski neesot iespējams atrast.

Krimināllieta Alūksnē tagad tiek izskatīta, viņam klāt neesot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radio vēstīja, ka krimināllieta Balvu tiesā bijusi vienkārši aizmirsta un tā šajā tiesā atradusies līdz pat 2018.gadam, kad tā pārsūtīta uz Alūksnes tiesu, un pēdējā laikā process atsācis virzīties uz priekšu. Šis ir viens no vissenākajiem pirmajā tiesu instancē līdz galam neizskatītajiem kriminālprocesiem Latvijā. Tā liecinājuši pēc Latvijas Radio lūguma apkopotie Tiesu administrācijas dati.

Vidzemes tiesas apgabala prokurore Dzintra Bokta radio norādījusi, ka 

lietas iestrēgšanas iemesli varētu būt saistīt ar nepilnīgu informācijas apriti valsts datu bāzēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noziegumā cietusī sieviete nomirusi 35 gadu vecumā, un togad apritēja 20 gadi, kopš krimināllieta bija nodota izskatīšanai tiesā.

Medijs vēstīja, ka šajā lietā cietušais ir arī kāds vīrietis, kuram tobrīd bija 14 gadi. 1993.gadā pusaudzi varmāka piekāvis un tagad šī piekaušanas epizode apvienota ar izvarošanas lietu, jo apsūdzētais viens un tas pats.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.