Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē persona sejas maskā atņem somiņu

Decembra sākumā Alūksnē notika zādzība, kas gandrīz būtu klasificējama kā laupīšana. Šādi noziegumi Alūksnes policijas iecirkņa apkalpojamā teritorijā ir reti, pēdējos gados laupīšanas vai līdzīgi noziegumi nav notikuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: Loreta Jargane

Nav pielietota vardarbība

Zane Vaskāne: “Tā nav laupīšana, jo šajā gadījumā pret cietušo nav pielietota vardarbība.”

“15. decembrī ap pulksten 9.30 Alūksnē, Lielā Ezera ielā, nenoskaidrota persona tumšās drēbēs ar sejas masku kādai sievietei no rokām izrāva somiņu un aizbēga,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā nav laupīšana, jo šajā gadījumā pret cietušo nav pielietota vardarbība. Noziegums klasificējams kā zādzība,” precizē Z. Vaskāne. Policijā par šo lietu uzsākts kriminālprocess. Tiek noskaidroti cietušajai personai radītie materiālie zaudējumi un policija skaidro zādzības apstākļus.

Līdzīgs gadījums Alūksnē noticis arī 3. janvārī. Par to lasi 5. janvāra laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” numurā vai e-avīzē šeit.

Tāpēc likumsargi iespējamos aculieciniekus lūdz zvanīt pa tālruni 110. Iespējams, tādi varētu būt, jo notikums bija no rīta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesaka nenēsāt somā vērtības

“Šādi nepatīkami atgadījumi var pārsteigt negaidīti, tādēļ policija iesaka neizlaist somu no redzesloka, vislabāk to turot sev priekšā. Īpaši tas aktuāli lielpilsētu iedzīvotājiem, taču arī reģionos nav izslēdzami šādi gadījumi,” saka Z. Vaskāne. Tāpat policijas pārstāve iesaka izvairīties no somas siksnas aptīšanas ap kaklu, roku vai citu ķermeņa daļu, jo tā var gūt traumu brīdī, kad kāds mēģina somu izraut.

“Protams, jāizvairās no vērtīgu lietu vai lielu naudas summu glabāšanas somā. Ja nākas uzturēties vai pārvietoties pa nomaļām, mazāk apdzīvotām vai slikti apgaismotām vietām, būtu ieteicams palūgt, lai kāds jums atnāk pretim,” iesaka Z. Vaskāne.

Nesaskata noziedzības tendenci

Policijas pārstāve neuzskata, ka šādas zādzības maskās varētu kļūt par noziedzības tendenci, pie tam, noziedznieks maskā arī ir izskaitļojams.

“Aicinām būt piesardzīgiem, tomēr, ja esat kļuvis par zādzības upuri, tad policija aicina pievērst uzmanību uzbrucēja sejai, auguma parametriem, apģērbam, valodai, kādā viņš runā, piefiksēt virzienu, kurā viņš devies. Šī informācija var būtiski palīdzēt policijai pēc iespējas ātrāk atrast un aizturēt vainīgo personu. Tāpat šādos gadījumos vienmēr pēc iespējas ātrāk jāzvana policijai, jo tūlītējs zvans var būt noteicošais veiksmīgai situācijas atrisināšanai,” iesaka policijas pārstāve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.