Zivju pavasara migrācijas un nārsta laikā Valsts vides dienesta inspektori pastiprināti kontrolē, kā tiek ievēroti makšķerēšanas un zvejas noteikumi Latvijas iekšējos ūdeņos un piekrastē. “Alūksniešiem.lv” informēja Valsts vides dienesta pārstāve Kristīne Kļaveniece.
2021. gada martā vides inspektori:
- veica vairāk nekā 270 pārbaudes iekšējos ūdeņos un piekrastē,
- pārbaudīja 921 ūdens objektu,
- izņēma 165 nelikumīgus zvejas rīkus,
- par dažādiem pārkāpumiem uzsākti 77 administratīvo pārkāpumu procesi.
Pateicoties iedzīvotāju sniegtajai informācijai par Stendes upē nelegāli ievietotu murdu, veicot pārbaudi, konstatēti 4 murdi, kas bija izvietoti visas upes platumā, to pilnībā nosprostojot. Murdā bija 2 nēģi, 1 vimba, viena vēdzele un divas raudas. Zivis dzīvas tika atlaistas upē un murdi izņemti iznīcināšanai, vēsta K. Kļaveniece.
Savukārt Zemgalē Salgales pagastā reidu laikā vides inspektori konstatēja trīs makšķerniekus, kuru loms pārsniedza vienai personai atļauto lomā paturamo vimbu skaitu. Vainīgajām personām būs jāsedz zivju resursiem nodarītie zaudējumi, kā arī par izdarīto pārkāpumu sagaida naudas sods.
Nēģu un līdaku ieguves liegums
Pašlaik ir nēģu un līdaku nārsta laiks un to ieguves liegums. Diemžēl maluzvejniekus tas neattur no mēģinājumiem iegūt nelikumīgu lomu. Marta beigās Rojas upē, konstatējot nelikumīgu nēģu ieguvi, atbrīvoti 78 nēģi, bet pie Ventas rumbas, Kuldīgā – upē atlaisti 530 nēģi un līdaka.
K. Kļaveniece atgādina, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas un par zveju aizliegtā vietā vai laikā, kā arī par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 EUR, bet juridiskajai personai — līdz 4300 EUR, aizliedzot izmantot zvejas tiesības uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.
Aicinām makšķerniekus ievērot šobrīd spēkā esošos noteikumus COVID-19 ierobežošanai Latvijā – ievērot distanci un nedrūzmēties ūdens tilpņu krastos!
Reklāma