Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sniedz ieguldījumu sabiedrības veselībā

Lai padarītu savus pakalpojumus pieejamākus Ziemeļvidzemes iedzīvotājiem, savu pacientu pieņemšanas punktu 7. novembrī Alūksnē atklāja E. Gulbja laboratorija. Laboratorijai jau pirms tam bija sadarbība ar vairākiem novada ārstiem, un kurjeri regulāri devās pēc analīžu paraugiem uz Alūksni. Izvēli atvērt pacientu pieņemšanas punktu veicināja arī pavisam sentimentāls faktors – Alūksne ir SIA “E. Gulbja laboratorija” valdes locekles Sandras Dimantes dzimtā pilsēta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veic dažādus testus

SIA “E. Gulbja laboratorija” ir lielākā klīniskā laboratorija Latvijā, kurā veic dažādus no cilvēka vai dzīvnieka iegūtu materiālu izmeklējumus. “Papildus veicam arī ūdens ķīmiskās un mikrobioloģiskās analīzes, šogad uzsākām arī ērču testēšanu. Piedāvājam arī testus, ko Latvijā neveic, jo mums ir ilgstoša sadarbība ar laboratorijām dažādās pasaules valstīs. Lepojamies ar to, ka nodrošinām precizitāti un rezultātu salīdzināmību laikā,” laikrakstam stāsta SIA “E. Gulbja laboratorija” projektu vadītāja Džineta Dimante.

Uzņēmums gan pašlaik vēl Alūksnē nepiedāvā izbraukuma pakalpojumu uz mājām, piemēram, pie guļoša pacienta, tomēr neizslēdz iespēju to ar laiku ieviest. “Pašlaik varam rosināt, lai pacienti vēršas pie sava ģimenes ārsta medmāsiņas, kura var paņemt testējamo materiālu un tad nodot to laboratorijā testēšanai,” iesaka viņa.

Testam nav jāpiesakās

Alūksnes pacientu pieņemšanas punktā Lielā Ezera ielā 11 strādā viena medmāsa. Tā nav laboratorijas filiāle, jo paraugu testēšanu laboratorija Alūksnē neveic. Testējamos materiālus no Alūksnes nogādā uz Gulbenes un Rīgas uzņēmumam piederošajām laboratorijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dž. Dimante norāda – lai veiktu analīzes Alūksnes pacientu pieņemšanas punktā, pacientiem nav iepriekš jāpiesakās. “Var droši nākt darba laikā, obligāti līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Bērnus līdz 14 gadu vecumam jāpavada kādam no vecākiem vai vecāku pilnvarotai personai. Pilnvaru iespējams noformēt turpat pie medmāsas,” stāsta projektu vadītāja.

Zināšanai – valsts apmaksātām analīzēm un veselības apdrošināšanas polišu īpašniekiem nepieciešams ārsta norīkojums. Savukārt to analīžu veikšanai, kas ir maksas pakalpojums, norīkojums nav obligāts, taču pacientiem būtu jāzina, kādas konkrēti analīzes viņi vēlas veikt. “Laboratorija piedāvā arī dažādus analīžu komplektus, piemēram, vispārīgais veselības stāvokļa novērtējums; anēmija; sporta veselības; STS, HIV un hepatītu; vairogdziedzera; veģetāriešu; vitamīnu un minerālvielu; sirds un asinsvadu novērtējuma; legionellu analīžu un alerģiju paneļus. Ja nodod analīžu paneli kopā ar testu rezultātiem, pacienti saņem arī laboratorijas ārsta slēdzienu un ieteikumus.

Pacientu dati glabājas 40 gadus

“Lielākajai daļai analīžu rezultātus nodrošinām 24 stundu laikā. Taču ir virkne retāku testu, ko veic dažas reizes nedēļā, un ir testi, kam nepieciešamas vairākas dienas, kamēr laboratorijas speciālists var sniegt rezultātu. Kad pacients analīzes nodod, mūsu informācijas sistēmā var uzzināt arī paredzamo visu rezultātu saņemšanas laiku. To izdrukā uz uzlīmītes, ko saņem pacients,” skaidro Dž. Dimante. Testēšanas rezultātus parasti nosūta e – pastā šifrēta pielikuma veidā. Paroli testēšanas pārskata atvēršanai pacients arī saņem uz uzlīmes, ko izsniedz medmāsa. Visu savu testēšanas rezultātu vēsturi, sākot no 2005. gada, E. Gulbja laboratorijā katrs pacients var apskatīt mājaslapā sadaļā “Manas analīzes”, autentificējoties ar e – parakstu vai Latvijas lielāko internetbanku autentifikācijas sistēmām. Par šo pakalpojumu pacientiem nav jāmaksā, bankas autentifikāciju izmanto tikai, lai identificētu cilvēku, kurš rezultātus drīkst skatīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Testēšanas rezultātus pacienti paši var izdrukāt uzgaidāmajā telpā novietotajā drukas ierīcē, izmantojot izsniegto svītru kodu. Ja visas šīs iespējas tomēr pacientu neapmierina, iespējams vērsties ar personu apliecinošu dokumentu pie māsiņas un palūgt, lai atbildes izdrukā viņa,” stāsta uzņēmuma pārstāve.

Pacientu dati glabājas 40 gadus pēc pēdējās vizītes, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. Ja pacienti nevēlas, ka viņu datus, ieskaitot analīžu rezultātus, saglabā, analīzes vajadzētu nodot anonīmi. Taču tādā gadījumā nav iespējams izmantot valsts vai apdrošinātāju apmaksātus pakalpojumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.