Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno jaunus noteikumus par aizsargājamajām alejām un dendroloģiskajiem stādījumiem

Gaujiena

Lai precizētu īpaši aizsargājamo aleju un dendroloģisko stādījumu administratīvo iedalījumu atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam, aktualizētu teritoriju robežas un to kartogrāfisko materiālu, ir izstrādāti jauni Ministru kabineta (MK) noteikumu projekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas speciāliste Ilze Reinika, noteikumu projekti paredz noteikt pāris jaunas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kā arī mainīt vai atcelt dažu esošo teritoriju aizsardzības statusus. Kopumā plānoto grozījumu apjoms pārsniedz 50% no spēkā esošajiem tiesību aktiem, tādēļ tapuši jauni noteikumi, par kuriem tiks informēti attiecīgie zemju īpašnieki.

Plānots, ka jaunie “Noteikumi par aizsargājamām alejām” precizēs aizsargājamo aleju administratīvo iedalījumu un aktualizēs kartogrāfisko materiālu. DAP un ekspertu sagatavotie priekšlikumi pamato aizsargājamo aleju sarakstā iekļaut Rozališķu, Gaujienas “Vārpu” lapegļu un Briežmuižas lapegļu aleju, bet no aizsargājamo aleju saraksta svītrot Priekuļu aleju, kas pilnībā pārklājas ar DS “Priekuļu parks”, Popes muižas aleja, kas ietilpst DS “Popes muižas parks”, un Kalētu aleju, kas ietilpst DS “Kalētu parks”.

Savukārt jaunie “Noteikumi par aizsargājamiem dendroloģiskajiem stādījumiem” precizēs aizsargājamo dendroloģisko stādījumu administratīvo iedalījumu un 15 dendroloģisko stādījumu robežas, aktualizēs visu dendroloģisko stādījumu kartogrāfisko materiālu, noteiks aizsardzības statusu četriem jauniem, mainīs statusu trim un atcels statusu sešiem dendroloģiskajiem stādījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No jauna ir noteikti četri dendroloģiskie stādījumi, proti, Kazdangas parks, Elejas parks, Popes muižas parks un Ēdoles parks. Trim dendroloģiskajiem stādījumiem aizsardzības statuss tiek mainīts un tie turpmāk kļūs par aizsargājamām alejām: Rozališķu parks, Gaujienas “Vārpu” lapegļu aleja un Briežmuižas lapegļu stādījumi, kurā aizsardzības statuss tiek saglabāts tikai tajā ietilpstošajam alejas posmam. Savukārt aizsardzības statuss tiek atcelts sešiem dendroloģiskajiem stādījumiem: Lagzdenes parks, Ulmales parks, Kalētu mežaparks, kas turpmāk ietilps DS “Kalētu parks”, Naujenes mežniecības svešzemju koku stādījumi, Ilzenes parks un Tukuma Lauksargu DS.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.