Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi jauniešu biznesa ideju konkursu un uzvarētājiem paredzējusi piešķirt četrus tūkstošus latu.
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste stāsta, ka šāds konkurss izveidots, lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību Alūksnes novadā. Uzvarētāji iegūs tiesības noslēgt līgumu ar pašvaldību par finansējuma saņemšanu komersantu izveidei un komercdarbības sākšanai. Konkursā var piedalīties 18 līdz 30 gadu veci novada iedzīvotāji ar savām biznesa idejām un labākajiem dome kopumā piešķirs četrus tūkstošus latu, bet viens labākās idejas autors varēs saņemt līdz diviem tūkstošiem latu lielu finansiālu atbalstu.
Labākās idejas noteiks priekšsēdētāja izveidota komisija, kura uzklausīs pretendentu ideju prezentācijas. Konkursā par pašvaldības atbalstu uzņemējdarbības sākšanai drīkst piedalīties personas, kuras iepriekš nav bijušas saistītas ar uzņēmējdarbību vai pašlaik ar to nodarbojas.
Finansiālais atbalsts paredzēts, lai segtu izmaksas, kas saistītas ar komercdarbības izveidi, sākotnējiem ieguldījumiem komercdarbības pamatlīdzekļos, kā arī izmaksām, kas saistītas ar specifiskas tehnikas iegādi un ārpakalpojumi izdevumiem, kuros ietilpst grāmatvedības, interneta mājaslapas, licenču iegādes un citas izmaksas.
Biznesu ideju konkursam Alūksnes novada iedzīvotāji var pieteikties līdz 20.augustam.