Otrdiena, 16. decembris
Alvīne
weather-icon
+3° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Novērtē kaitēkļu bojātos kokus

Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks 13.augustā sasauca speciālistu grupu, lai Alūksnes pilsētas teritorijas parkos un mežos novērtētu astoņzobu mizgrauža nodarītos zaudējumus.

Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks 13.augustā sasauca speciālistu grupu, lai Alūksnes pilsētas teritorijas parkos un mežos novērtētu astoņzobu mizgrauža nodarītos zaudējumus.
Ar situāciju iepazinās perspektīvās nodaļas vadītājs Jānis Cīmiņš, ainavu arhitekts Edijs Gusts un Ziemeļaustrumu virsmežniecības dabas aizsardzības daļas mežsaimniecības inženieris Vilis Ziņģis. Bažas bijušas par egļu audžu bojājumiem Tempļakalnā un pils parkā. Pārbaudot teritoriju, bojājumi tika konstatēti. “Kukaiņu bojātie, sausie koki tiks izgriezti un sagatavoti kokmateriāliem, ko varēs izmantot pašvaldības nepieciešamībām, līdzīgi kā šogad tas tika darīts, atjaunojot dēļu grīdas segumu Pilssalas estrādē, ” uzsver V.Litaunieks. Viņš arī norāda, ka jācenšas audzes glābt un nepieļaut kaitēkļu tālāku izplatīšanos, kā arī jāatjauno parks ar jauniem lapu koku stādījumiem.
Pašvaldība aicina pilsētas teritorijā rūpīgi apskatīt egles privātajos īpašumos, lai laikus konstatētu bīstamos kaitēkļus.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri