Otrdiena, 16. decembris
Alvīne
weather-icon
+3° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Svētki paceļ tuvāk debesīm

Lieldienas: saista ticību ar tradīcijām.

Lieldienas: saista ticību ar tradīcijām
Lieldienas apenietei Laumai Palkavniecei ir gan pārdomu laiks par Kristus ciešanām un cilvēku nežēlību, gan ģimenes svētki ar olu krāsošanu.
“Gaidīt Kristus augšāmcelšanos un svinēt dabas atmodu ir divas dažādas lietas, tomēr mūsu dzīvē tās ir saistītas. Ola ir sākums jaunai dzīvībai, bet grēksūdze pirms dievkalpojuma ļauj sākt jaunu, labāku dzīvi. Svētki izraisa patīkamas sajūtas ne vien ar dievkalpojumā pārdzīvoto, svarīga ir arī gatavošanās tiem. Emocijas saplūst kopā, veidojot sajūtu, kas nedaudz paceļ virs zemes, tuvāk debesīm,” atzīst evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece L.Palkavniece.
Pirms sešiem gadiem viņa uz dievkalpojumu gāja divas reizes gadā – Ziemassvētkos un Lieldienās. Tagad sieviete nevar iedomāties, kā dzīvotu bez lūgšanām un grēksūdzes. Pēc trīs gadu darba draudzes priekšnieces amatā viņa atkārtoti ievēlēta šo pienākumu pildīšanai. “Dievs, dod mums drosmi uzsākt jaunu, žēlastības apgarotu dzīvi! Uzsākt pat tad, ja to ir grūti izdarīt,” vēlas L.Palkavniece. Viņa atzīst, ka vissvarīgākā ir spēja piedot. Vai vecāki spēj piedot bērna slepkavam? Pāvests Jānis Pāvils II piedeva cilvēkam, kas bija mēģinājis viņu nogalināt. Tomēr ne katrs ir tam gatavs. “Ja esam kādam nodarījuši pāri un visu laiku tas ir prātā, tad ir jāiet pie mācītāja. Viņš zina ieteikt, ko darīt, lai smagas domas nespiestu sirdi,” aicina L.Palkavniece.
Olas, protams, krāso kā vienmēr. Tiesa, tās ir krietni lielas, jo lauku vecmāmiņa piegādā zosu olas. Tām ir bieza čaumala, tāpēc ir vajadzīgs spēks, lai olu kaujās pārsistu. Toties vistu olas nevar stāties pretī. Zosis dēj tieši uz Lieldienām, tāpēc Palkavnieku ģimenei svētkos ir lielas olas. Tās krāso ar dažādiem dabas materiāliem. Ja vecmāmiņai ir luste, tad viņa gatavo arī pashu. L.Palkavniece vienmēr cep pīrāgus un arī kaut ko apaļu kā saule. Viņa sveic visas kaimiņu draudzes Lieldienās.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri