Šodien Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti, arī alūksniete Gunta Kupča – Matuzāne, saņems arhitekta diplomu.
Šodien Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti, arī alūksniete Gunta Kupča – Matuzāne, saņems arhitekta diplomu, bet viņu diplomprojektu izstādi “No debesskrāpja Ķīpsalā līdz doku attīstībai Prāgā” atklās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Diplomande G.Kupča – Matuzāne izstrādāja darbu “”Alūksnes centra kvartāla attīstība”. “Šādu darbu izvēlējos tāpēc, ka agrāk lielākā daļa studentu savos darbus risināja tēmas, kas saistītas ar Rīgu un tās apkārtni, bet mazpilsētas tajos nebija aktuālas. Noteicošais bija arī tas, ka esmu alūksniete,” atzīst G.Kupča – Matuzāne.
Darbu viņa sāka gatavot jau pagājušā gada pavasarī, pirmo reizi nācies izstrādāt pilsētas attīstības plānojumu. Par to viņa izpelnījās deviņas balles. Arī citi studenti šogad projektos izvēlējušies tēmas, kas aktuālas dažādiem Latvijas reģioniem.
G.Kupča – Matuzāne diplomdarba projektā risināja Alūksnes autoostas apkaimes izaugsmes iespējas. Tajā viņa ietvērusi jaunus objektus, arī dažādas sadzīves pakalpojumu sniegšanas vietas, informatīvo stendu, ēdināšanas uzņēmumu un arī viesnīcu. Viņa uzskata, kas izstrādāto projektu varēs izmantot Alūksnes pilsētas detālplānojumam. G.Kupča – Matuzāne atklāj, ka viņu interesē radošā māksla, tāpēc izvēlējusies studēt arhitektūru.
Diplomdarbu autoru projektiem raksturīgs filozofisks skatījums un attieksme pret vidi, alternatīvi telpas analīzes paņēmieni un metodes, tajos dominē ne tikai tradicionālas robežas. Diplomprojekti izstādē būs skatāmi līdz 12.februārim.