Iepazīt skaisto un gleznaino Gaujienu nu var, skanot zvaniem, bungām, cauruļu zvaniem, ksilofonam, metalofonam un citiem mūzikas instrumentiem. Vien daži pieskārieni un Gaujiena skan!
Skanošā mūzikas taka ar astoņos pieturpunktos izvietotiem mūzikas instrumentiem, ko spēlēt var paši takas apmeklētāji, izveidota Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Dabas gars” ietvaros. Takas izveide ir tikai viena no projekta aktivitātēm. Laikrakstā jau rakstījām, ka nozīmīgākie projekta “Dabas gars” darbi bija mūra nostiprināšana divos posmos un terases izbūve skatītājiem. Arī šie darbi jau pilnībā paveikti. “Lai arī ir izdarīts būtiskākais jeb lielākie darbi, projekts vēl nav noslēdzies. Nākošgad izstrādāsim jaunā tūrisma piedāvājuma maršrutu, darba lapas, kartes, lai nezinātājiem vieglāk atrast Gaujienas muižas parkā izvietotos mūzikas instrumentus,” skaidro Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece.
Paši gaujienieši mūzikas instrumentus jau ieskandinājuši. “Skaņa ir ļoti skaista un dzidra. Pirms tam pat iedomāties nevarēju, ka izklausīsies tik labi. Kad cilvēks skandina kādu no mūzikas instrumentiem, skan visa “Anniņu” ieleja. Instrumenti ir piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem un nav jābūt mūziķim, lai tos spēlētu. Noskaņu mūziku var radīt katrs. Tā ir arī mūzikas takas ideja – klausīties, kā putni dzied, lūkoties skaistajā Gaujienas dabā un iedvesmoties, gluži kā to darīja Jāzeps Vītols, radot kompozīcijas,” stāsta I. Riepniece.
Reklāma