Trešdiena, 17. decembris
Hilda, Teiksma
weather-icon
+1° C, vējš 0.89 m/s, D vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Alūksnē grib būvēt automazgātavu

Šonedēļ Alūksnē notika automazgātavas būvniecības ieceres publiskā apspriešana. Lai gan to apmeklēja neliels iedzīvotāju skaits – vien desmit – jautājumu birums uzņēmuma pārstāvim bija liels. Alūksniešus interesēja viss – sākot no draudiem piesārņot netālu esošo Alūksnes ezeru un beidzot ar to, vai netiks radīta bīstamība ceļu satiksmei, izbraucot no mazgātavas uz Pils ielas.

Vēl vienu pašapkalpošanās automazgātavu Alūksnē iecerējis izbūvēt uzņēmums SIA “IMS Richy” no Madonas, kam tādas ir arī citviet Vidzemē. Tā atrastos Pils ielā 17 b. Zemes gabals, ko šobrīd aizņem zaļā zona, atrodas Pils ielas malā, iepretim veikalam “top!”. Pēc Alūksnes pilsētas teritorijas plānojuma vietā, kur paredzēta būvniecība, zemes gabala atļautais lietošanas veids ir publiskās apbūves teritorija. 

Inovatīvas tehnoloģijas

SIA “IMS Richy” pārstāvis Ritvars Kolomegins klāstīja, ka iecerēts būvēt mazgātavu ar četriem boksiem – trīs pilnajiem un vienu atklāta tipa bez jumta, kas būtu paredzēts kravas automašīnām un autobusiem. “Izpētot pieejamās datu bāzes par Alūksnē un novadā reģistrēto automašīnu skaitu redzams, ka trīs gadu laikā automašīnu kopskaits Alūksnē palielinās, tāpat arī esam pētījuši tūristu plūsmu Alūksnē un novadā, kas ir liela, tādēļ Alūksne atzīta par piemērotu vietu. Ņemot vērā, ka Pils iela 17 b atrodas pilsētas centra daļā, tā būs alūksniešiem ērti pieejama visu diennakti. Tajā izmantos inovatīvas tehnoloģijas – piemēram, būs arī putu sistēma un programma, kas palīdzēs nomazgāt kaitēkļus. Būs mazgāšana ar demineralizētu ūdeni, kas neatstāj traipus. Mazgātavai būs skaņas izolācija: baneri sānos, kas slāpēs mazgāšanas skaņas,” klāsta R. Kolomegins.

Lai mazgātavu ierīkotu, nepieciešama Valsts vides dienesta C kategorijas atļauja – to kārtos, kad būvvalde būs devusi pozitīvu atzinumu par būvniecības ieceri.

Perspektīvākā vieta

No klātesošajiem izskanēja daudz jautājumu. Kur novadīs notekūdeņus? R. Kolomegins norāda – attīstīta sadarbība ar SIA “Virte Tehnoloģijas” no Limbažiem un pielietos gan smilts, gan naftas attīrītājus, bet attīrīto ūdeni pēc tam novadīs pilsētas kanalizācijas sistēmā.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis interesējās, vai uzņēmums savu būvniecības ieceri ir gatavs īstenot arī citā vietā gadījumā, ja negūs saskaņojumu Pils ielā 17 b. “Tas ir apsveicami, ka Alūksnē uzņēmums vēlas izvērst darbību, tomēr Valsts vides dienests ļoti izvērtē katru darbību, kas saistās ar Alūksnes ezeru un tā apkārtni, tādēļ paredzams, ka gūt saskaņojumu nebūs viegli,” saka A. Dukulis. R. Kolomegins uzsver – Pils iela 17 b izvēlēta kā ļoti perspektīva. “To atzinām par rentablāko no visām vietām Alūksnē, kas bija pārdošanā un ko aplūkojām,” saka R. Kolomegins.

Vai estētisks drauds?

Izskanēja jautājums, vai uzņēmums iecerēto vietu tiešām uzskata par piemērotu, jo netālu atrodas Glika ozoli, Mācītājmuiža, Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca un Alūksnes ezers. “Kā tas jūsu skatījumā estētiski iespaidos mūsu zaļās pilsētas Alūksnes vidi?”. R. Kolomegins atzīst – neiespaidos, jo visu izbūvēs droši un atbilstoši vides prasībām. “Kad iegādājāmies šo zemes gabalu ar mērķi izbūvēt mazgātavu, zemes gabals bija nesakopts, aizaudzis krūmiem, tur mētājās atkritumi. Savu zemi sakopām, bet tālāk viss palika briesmīgā stāvoklī. Mazgātavas izbūve tieši palīdzēs sakopt Alūksni kā pilsētu. Turklāt būves dizains tiks saskaņots būvvaldē,” viņš saka.
Mazgātavu paredzēts pieslēgt pilsētas siltumtrasei, jo tai būs apsildāmas grīdas, kas īpaši svarīgi rudenī un ziemā. Ūdeni auto mazgāšanai sildīs, izmantojot apkures degvielu. Algos vienu darbinieku, kurš uzraudzīs mazgātavu.

Rindu nebūs
Jautāja arī par to, kā notiks transporta plūsma un vai neveidosies rindas, kas traucētu satiksmei? “Tieši blakus izbrauktuvei ir nejauks līkums uz Pils ielas no pilsētas puses – kā jūs to vērtējat?” R. Kolomegins norāda – būs viena iebrauktuve un satiksmei draudus tas neradīs, bet rindu nebūšot, jo būs pieejami četri boksi.

Būvniecības ieceres informatīvie materiāli apskatāmi līdz 1. martam Alūksnes novada Būvvaldes telpās (Alūksnes novada Sabiedrības centra ēkā, Dārza ielā 8a, 1. stāvā) un pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv sadaļā Sabiedrība/Sabiedrības.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri