Pēc publikācijas “Esi vērīgs – ērces ir modušās” laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 12. maija numurā saņēmām lasītāja jautājumu, kā pasargāt no ērcēm mājas mīluļus suņus un kaķus. “Lai gan dzīvojam pilsētā, mūsu kaķis šogad mājās atnesis ļoti daudz ērču, tās viņam arī piesūkušās. Vai mājas kaķis, suns arī var saslimt ar ērču encefalītu? Kā atpazīt, ja saslimis, un ko darīt – kā palīdzēt mīlulim? Kā pasargāt mājdzīvniekus no ērcēm? Esmu dzirdējusi, ka ir speciālas siksniņas, varbūt ir vēl kas cits,” jautā lasītāja.
Uz lasītājas jautājumiem atbild Alūksnes veterinārās klīnikas “Labākie draugi” veterinārārste Signe Gorbāne. “Tiek uzskatīts, ka kaķi un suņi neslimo ar ērču encefalītu, taču suņi var saslimt ar Laimas slimību, anaplazmozi un babeziozi, kaķi – ar Laimas slimību. Tiesa, kaķi ir ļoti izturīgi pret šo infekciju un saslimst reti. Kaut arī kaķus ērču pārnēsātās slimības šķietami neskar, der atcerēties, ka ērce ar kaķa starpniecību var nokļūt pie saimnieka, kam tā var izrādīties jau patiesi bīstama.
Augšminētajām slimībām ir vairāki kopīgi simptomi – apetītes trūkums, nespēks, paaugstināta temperatūra. Ja novēro kādu no tiem, ieteicams vērsties pie veterinārārsta un tālāko diagnostiku nodot speciālista rokās, jo šādi paši simptomi ir arī virknei citu, ar ērcēm nesaistītu, slimību gadījumos. Vizītes laikā noteikti ir svarīgi informēt par dzīvniekam piesūkušos ērci.
Šobrīd dzīvniekiem ir pieejami ļoti dažādi līdzekļi pret ērcēm – pūderi, šampūni, ultraskaņas atbaidītāji, izsmidzināmi aerosoli, iekšķīgi lietojamas tabletes, ārīgi lietojami pilieni un kaklasiksnas. Cenas ir dažādas – no nepilniem diviem līdz 50 eiro. Līdzīgi ir ar efektivitāti – ir līdzekļi, kam tā ir ļoti zema, un īpašnieki nejūt ieguvumu no to lietošanas, un ir līdzekļi ar augstu efektivitāti, kas ļoti labi pasargā no ērču invāzijas.”
- Šodien: 19.12.2024
- Sveiki! Pieslēgties
Reklāma