Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieku aktivitātes finanšu nozarē pieaug

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Kreditēšanas nozares uzņēmums AS “WestKredit”, veicot aizdevumu tirgus monitoringa pasākumus, pēdējo pāris mēnešu laikā identificējis arvien pieaugošas negodprātīgu komersantu aktivitātes. Lai arī tiesībsargājošās institūcijas un finanšu nozares uzņēmumi aktīvi informē par dažādām krāpniecības shēmām, tomēr noziedznieki meklē un, kas ne mazāk būtiski, atrod jaunus veidus kā izkrāpt finanšu līdzekļus no labticīgiem iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr publiskajā telpā nereti izskan informācija par cilvēkiem, no kuriem krāpnieki izvilinājuši ievērojamas summas, kreditēšanas nozares uzņēmums vērš uzmanību, ka arvien izplatītāki kļūst noziegumi, kuros no iedzīvotājiem tiek izkrāptas relatīvi nelieli līdzekļi – piemēram, 30 EUR apmērā par “kredīta pieteikuma izskatīšanu”.

“Krāpnieku klātbūtne un darbības interneta vidē, telefonkrāpnieku nerimstošās aktivitātes liecina, ka diemžēl viņu darbības vismaz daļēji ir sekmīgas. Ja tā nebūtu, krāpnieku aktivitātes mazinātos; šobrīd notiek pretēji procesi un parādās arvienu jaunākas un pārliecinošākas shēmas iedzīvotāju apkrāpšanai,” norāda AS WestKredit valdes loceklis Artūrs Silantjevs.

Uzņēmums veiktās tirgus analīzes ietvaros secinājis, ka šobrīd aktivizējušies ne tikai viltus finanšu investīciju konsultanti, bet arī viltus kreditēšanas uzņēmumi, kuri, piemēram, pieprasa samaksu par kredītpieteikuma izskatīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tam būtu jābūt milzīgam “sarkanajam signālam” jebkuram – neviens Latvijas finanšu nozarē licencēts uzņēmums nepieprasīs samaksu šajā fāzē. Problēmas nopietnību apliecina arī mūsu novērojumi – liela daļa (aptuveni katrs trešais) mūsu jauno klientu pēdējā gada laikā ir saskārušies ar negodprātīgiem un nelicencētiem finanšu nozares uzņēmumiem,” uzsver A.Silantjevs.

Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka identificēti ne tikai gadījumi ar relatīvi nelielu summu izkrāpšanu, bet arī gadījumi, kur rafinēti sastādītu līgumu un iedzīvotāju nezināšanas rezultātā tiek pazaudēti īpašumi, tos ieķīlājot vai nododot komersanta rīcībā.

“Lai arī tas izklausās nedaudz ciniski, tomēr sabiedrībai ir jāmācās būt skeptiskai un neuzticēties jebkuram attiecībā uz finansēm un savu īpašumu. Pārāk labi piedāvājumi, nesaprotami nosacījumi un līgumi, maksājumi “avansā” uz nesaistītiem kontiem ir signāli tam, ka kaut kas nav kārtībā ar uzņēmumu, ar kuru esat plānojis sadarboties,” turpina A.Silantjevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai neiekristu krāpnieku lamatās, kreditēšanas nozares uzņēmuma eksperti aicina iedzīvotājus pirms jebkura maksājumu vai līguma parakstīšanas vismaz virspusēji pārliecināties vai konkrētais uzņēmums ir reāls un licencēts darbībai finanšu tirgū, pajautāt viedokli saviem ģimenes locekļiem vai draugiem vai arī patērētāju tiesību aizsardzības organizācijai vai proaktīvi vērsties pie reālā finanšu nozares uzņēmuma un pārliecināties par faktiem.

“Savukārt gadījumā, ja esat kļuvis par krāpniecības upuri, nepieciešams vērsties pie Valsts policijas. Daudzos gadījumos cietušie kautrējas un nevēlas izskatīties kā lētticīgi, tomēr jāatceras, ka proaktīvi ziņojot par noziedzīgiem nodarījumiem Jūs varat pasargāt ne tikai amorfu sabiedrību, bet savus radiniekus, draugus un kolēģus,” uzsver A.Silantjevs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.